mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy

Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy

Od przyszłego roku w Formule 1 zespoły nie będą mogły przeprowadzać testów w trakcie sezonu. Zdaniem Roberta Kubicy zmiana regulacji może niekorzystnie wpłynąć na rywalizację na torach Jedynki.

Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy
- "Niezwykle ważny będzie zatem początek sezonu. Istotne jest wczesne rozpoczęcie przygotowań" - mówi Kubica, który ostatnie dni spędza w Jerez, gdzie testuje bolid na przyszły rok. W ostatnich testach Polak wykręcił trzeci czas dnia. Najszybszy w środę był Sebastian Vettel (Red Bull). Kubica w swoim bolidzie miał zainstalowany system odzyskiwana energii kinetycznej KERS.- "Teraz praca z inżynierami i konstruktorami stanie się jeszcze ważniejsza. Będziemy musieli wszystko dokładnie sprawdzić zanim zdecydujemy się na jakieś modyfikacje. Uwagi kierowców mogą być istotne, ale ostatecznie nie projektuję przecież bolidu. Od tego mamy ludzi." -

- "W przyszłym sezonie na pewno będą zauważalne większe różnice pomiędzy drużynami. Zespoły, które dobrze wystartują będą w czołówce znacznie dłużej. Pozostali będą mieli sporo do nadrobienia" - przewiduje Kubica.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.