mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy

Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy

Od przyszłego roku w Formule 1 zespoły nie będą mogły przeprowadzać testów w trakcie sezonu. Zdaniem Roberta Kubicy zmiana regulacji może niekorzystnie wpłynąć na rywalizację na torach Jedynki.

Kubica: Albo dobrze wystartujemy, albo przepadniemy
- "Niezwykle ważny będzie zatem początek sezonu. Istotne jest wczesne rozpoczęcie przygotowań" - mówi Kubica, który ostatnie dni spędza w Jerez, gdzie testuje bolid na przyszły rok. W ostatnich testach Polak wykręcił trzeci czas dnia. Najszybszy w środę był Sebastian Vettel (Red Bull). Kubica w swoim bolidzie miał zainstalowany system odzyskiwana energii kinetycznej KERS.- "Teraz praca z inżynierami i konstruktorami stanie się jeszcze ważniejsza. Będziemy musieli wszystko dokładnie sprawdzić zanim zdecydujemy się na jakieś modyfikacje. Uwagi kierowców mogą być istotne, ale ostatecznie nie projektuję przecież bolidu. Od tego mamy ludzi." -

- "W przyszłym sezonie na pewno będą zauważalne większe różnice pomiędzy drużynami. Zespoły, które dobrze wystartują będą w czołówce znacznie dłużej. Pozostali będą mieli sporo do nadrobienia" - przewiduje Kubica.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Bolid Formuła 1 2009

auto motor i sport 0000-00-00

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.