mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Brakuje nam prędkości

Kubica: Brakuje nam prędkości

Brakuje nam prędkości i innych rzeczy. Takie problemy nie powinny się zdarzać - powiedział tuż po wyścigu w Monako dla Przeglądu Sportowego Robert Kubica.

Kubica: Brakuje nam prędkości
PRZEGLĄD SPORTOWY: Co działo się na pierwszym okrążeniu? Wyglądało to bardzo dramatycznie.
ROBERT KUBICA: Po raz kolejny na starcie mieliśmy problem ze sprzęgłem. W Barcelonie się ślizgało, a teraz dla odmiany bolid prawie zgasł. Dlatego spadłem na ostatnią pozycję. Na pierwszym zakręcie pojechałem szerzej i wyprzedziłem Hamiltona, a później Trullego, przed szykaną.PS: Zaraz jednak zjechał pan do boksu.
Niestety, dojeżdżając do zakrętu praktycznie wyleciałem z toru. Nie wiedziałem, co się stało. Trzy zakręty dalej zorientowałem się, że mam kapcia, bo jechałem niemal w poprzek trasy. Myślę, że ktoś trącił przednim skrzydłem moje tylne koło. Zjechałem do boksu i zatankowaliśmy do pełna, choć już wcześniej miałem bardzo ciężki bolid.

PS: Następne okrążenia były jednak bardzo dobre.
To prawda. Zadziwiająco dobre. Samochód prowadził się dużo lepiej niż wczoraj w czasówkach. Widocznie nie mieliśmy już problemu z dogrzaniem opon. Jak na ciężar, który wiozłem w bolidzie i biorąc pod uwagę nasz potencjał przez cały weekend tutaj w Monako, rytm był znakomity.

PS: Dlaczego nie ukończył pan wyścigu?
Dziesięć okrążeń przed końcem mojej jazdy zostałem poinstruowany, aby oszczędzać hamulce, ponieważ mamy problemy. Nie pogorszyło to zbytnio moich czasów, choć miałem zapas, ponieważ nie hamowałem na maksa. Jeszcze z pół sekundy można było urwać, co pokazuje, że tempo było bardzo dobre. Niestety samochód nie wytrzymałby całego wyścigu. To trochę dziwne, ponieważ problem z hamulcami mieliśmy już w czwartek w obydwu bolidach, a w niedzielę w moim.

PS: Oglądał pan resztę wyścigu w telewizji. Czy była szansa na urwanie choćby punktu?
Sądzę, że tak, ponieważ jechałem dużo szybciej niż Glock. Przynajmniej mogło być blisko. Zależałoby to od rytmu. Gdybym był w stanie utrzymywać takie tempo, a sądzę, że dałoby się jechać nawet szybciej, gdyby nie trzeba było oszczędzać hamulców, to mogłoby się udać. Ale nie ma co gdybać. Realia są inne. Brakuje nam prędkości i innych rzeczy. Takie problemy nie powinny się zdarzać.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.