mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: "Chcę wygrywać"

Kubica: "Chcę wygrywać"

Robert Kubica w wywiadzie dla oficjalnego portalu internetowego Formuły 1 podkreślił, że sezon 2011 to rok w którym chce walczyć o zwycięstwa. Polak jednocześnie dodał, że nie ma żadnych obaw związanych z połączeniem Renault i Lotusa.

Kubica:
Nie jest żadną nowością, że bez Roberta Kubicy sezon 2010 zakończyłby się dla Renault gorzej niż piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ze 163 punktów zdobytych wspólnie przez cały zespół, Polak przywiózł aż 136 oczek. Dzięki nowo nawiązanej współpracy z Lotusem, Kubica ma nadzieję na zdecydowany wzrost formy całej ekipy. Osobisty cel kierowcy: walczyć o zwycięstwa w 2011 roku.
"Jestem przekonany, że rok 2011 będzie dla nas pomyślny. Nasza sytuacja finansowa oraz stopień zarządzania zespołem jest dużo bardziej stabilny, niż rok wcześniej, co oczywiście traktuję jako obiecujący sygnał. Moim zadaniem jest koncentrować się maksymalnie na pracy, którą wykonuję" - powiedział krakowianin w wywiadzie dla formula1.com. "Szef naszego zespołu, Eric Boullier już zdążył nam zakomunikować, że w tym roku mamy zamiar właczyć się w walkę o główne miejsca na podium. I to jest dokładnie ten sam wariant, którego ja także chcę" - dodał Polak.

Robert Kubica jednocześnie powiedział, że trwająca właśnie walka pomiędzy Lotusem, a Team Lotus o prawo do używania nazwy brytyjskiej legendy nie jest czymś, co zawracałoby jego głowę. "Nasz zespół zmieniał się w zasadzie od 2009 roku. Serce teamu zostało jednak praktycznie niezmienione. Podobnie jest teraz" - zdradził Kubica. Kierowca Lotus Renault GP odniósł się również do kwestii, które są najważniejsze dla zespoły, by mógł on odnieść sukces. "Do wygrania tytułu mistrzowskiego potrzebe wiele sprzyjających okoliczności. To jest jak skrzynia biegów - jeśli jeden bieg nie działa właściwie, wtedy zawodzi cały mechanizm i przestaje się być konkurencyjnym" - zakończył Kubica.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Lotus Renault GP – oto bolid Kubicy

auto motor i sport 0000-00-00

Bolid F1 w domu?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.