mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Chcemy pokonać Mercedesa

Kubica: Chcemy pokonać Mercedesa

Zarówno inżynierowie Renault jak i sam Robert Kubica są przekonani, że rozwój bolidu R30 podąża we właściwym kierunku. Cel na nadchodzący wyścig w Chinach, to pokonanie zespołu Mercedes GP.

Kubica: Chcemy pokonać Mercedesa
James Alison oraz Robert Kubica w wywiadzie dla działu prasowego Renault podkreślają, że różnica pomiędzy francuskim zespołem, a Mercedesem jest niewielka. Niemieckie "srebrne strzały" dominują na pojedyńczych okrążeniach w kwalifikacjach, natomiast w wyścigu to żółto-czarne samochody wydają się być nieco szybsze.
"Doskonale jest widzieć jak z wyścigu na wyścig rośnie nasza forma, a tempo samochodu systematycznie się polepsza" - mówił w wywiadzie Robert Kubica. "Z punktu widzenia kierowcy trudno jest oszacować czy wszystkie zmiany, które wprowadziliśmy są właściwe, bo każde Grand Prix bardzo różni się od reszty. Dane pokazują jednak, że jesteśmy coraz szybsi" - dodaje Polak.

Zespół wprowadza w aucie poprawki przed każdym wyścigiem. Czy czujesz, że auto jest coraz lepsze?
Świetnie jest widzieć, że zespół bardzo się stara i regularnie ulepsza auto, ale z punktu widzenia kierowcy ciężko ocenić zyski, ponieważ każda kolejna Grand Prix odbywa się na innym torze i w innych warunkach pogodowych. Dla przykładu Sepang bardzo różni się od obiektu w Melbourne i wymaga innej charakterystyki samochodu. Dane pokazują jednak, że jesteśmy coraz szybsi.

Na pytanie o wrażenia odniesione w dotychczas rozegranych wyścigach, kierowca Renault odpowiedział: "Oczywiście początek w Bahrajnie był rozczarowający, ale w kolejnych wyścigach szło nam naprawdę dobrze i zdołaliśmy odrobić straty punktowe. Muszę przyznać, że wykonaliśmy dobrą pracę i z całym sumieniem zasłużyliśmy na te wyniki. Nie sądzę też, abyśmy byli świadkami wielkich niespodzianek. Red Bull zgodnie z przewidywaniami ma najszybszy bolid, kolejne są Ferrari i McLaren. Forma Mercedesa jest bardzo zbliżona do naszej i mam nadzieję, że uda nam się ich pokonać na torze w Szanghaju."

Robert Kubica przyznał także, że z niecierpliwością czeka na kolejny start, choć specyfika toru w Chinach nie za bardzo mu odpowiada. "Szczerze powiedziawszy nie jest to mój ulubiony wyścig. Po prostu, choć sam tor ma kilka nietypowych zakrętów. Na przykład zakręt numer jeden, który jest bardzo wymagający. Sam układ pętli podobny jest do toru Sepang w Malezji - posiada szybkie i wolne zakręty. To pozwala oczywiście sądzić, że w Chinach także możemy być konkurencyjni. W bolidzie przybędzie kilka nowych części, które powinny zwiększyć nasze szanse na zajęcie satysfakcjonujących miejsc" - zakończył Polak.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech