Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Dwie różne połowy wyścigu

Kubica: Dwie różne połowy wyścigu

"Zająłem piąte miejsce, zdobywając dla zespołu sporo punktów. Jest to nagroda za naszą wytężoną pracę przez cały weekend. To był długi i bardzo trudny wyścig, który odbywał się w dwóch częściach" - powiedział na mecie Grand Prix Korei Południowej Robert Kubica.

Kubica: Dwie różne połowy wyścigu
"Pierwsza z nich była bardzo dla mnie trudna, bo miałem kłopoty z rozgrzaniem opon. Bolid nie miał dobrej przyczepności i nie mogłem przyśpieszać. Musiałem maksymalnie skupić się na tym, by nie wypaść z toru" - mówił Polak. "Jestem natomiast bardzo zadowolony z mojej jazdy w drugiej połowie wyścigu. Musiałem oszczędzać opony przejściowe, bo od ich stanu zależał czas ostatnich okrążeń. To właśnie wtedy udało mi się przesunąć do ścisłej czołówki. Koniec końców trudny wyścig zakończył się dla mnie dobrym wynikiem" - zakończył po zdobyciu punktów za 5. miejsce kierowca Renault.

Szef zespołu Renault, Eric Boullier również podzielał odczucia Kubicy. Francuz przyznał, że po GP Korei Południowej ma mieszane uczucia co do ogólnego wyniku ekipy. "Mam bardzo mieszane uczucia po wyścigu, który zakończył się dla nas dobrym wynikiem. Robert zajął piąte miejsce, ale ekipa straciła szanse na dwie punktowane pozycje" - mówił Boullier, który ewidentnie rozczarowany był postawą Witalija Pietrowa.

"W odpowiednim momencie wezwaliśmy Witalija do alei serwisowej na zmianę opon. Z nowym ogumieniem utrzymywał się na dobrej pozycji, gdy na ostatnim zakręcie przytrafił mu się wypadek. W tak trudnych warunkach, każdy błąd niesie ze sobą poważne konsekwencje. Wiem, że Witalij starał się nie zetrzeć zbytnio nowych opon. Robert pojechał dzisiaj bardzo dobrze i ukończył wyścig z piątą lokatą. Świetnie radził sobie na oponach przejściowych i podczas ostatnich okrążeń wskoczył przed jadące przed nim bolidy – pewnie wyprzedziłby je na torze, gdyby ich kierowcy nie popełnili błędów. Zdobyte dziś po południu piąte miejsce oraz punkty są nagrodą za naszą pracę" - dodał na zakończenie Boullier.

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
W tym roku Toyota Corolla obchodzi 50. urodziny. Przy okazji japoński kompakt może świętować kolejny sukces. Od 1966 roku na ulicach całego świata pojawiły 44 mln egzemplarzy.