mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Jest aż tak źle? Nie miałem o tym pojęcia

Kubica: Jest aż tak źle? Nie miałem o tym pojęcia

Trudno przewidzieć, co stanie się w przyszłym sezonie. Ale zapewniam, że śpię spokojnie - mówi Przeglądowi Sportowemu Robert Kubica.

Kubica: Jest aż tak źle? Nie miałem o tym pojęcia
PRZEGLĄD SPORTOWY: W ostatnim wyścigu sezonu będzie pan bronił trzynastej pozycji w klasyfikacji kierowców...
ROBERT KUBICA: Trzynastej? Jest aż tak źle? Nie miałem pojęcia, bo bardzo mało mnie to interesuje.

PS: Ale pana kolegę z zespołu bardzo! Przed Grand Prix Brazylii Nick Heidfeld skarżył się, że jest od pana szybszy, a nie ma jeszcze kontraktu na przyszły rok.
To jedna z wielu rzeczy, które nas różnią. Ja chcę być lepszy od wszystkich, niezależnie, czy są w mojej ekipie, czy nie. W tym roku nawet nie patrzę na klasyfikację i nie pamiętam, ile mam punktów. Teraz to sobie obliczyłem. W zeszłym roku częściej patrzyłem w ranking - nie dlatego, że miałem dużo więcej punktów niż Nick, a dlatego, że przez większą część sezonu walczyliśmy o miejsce na szczycie.

PS: Jak wygląda sytuacja z pana silnikami? Ma pan jeszcze motor, aby coś zdziałać w ostatnim wyścigu?
Silnik jest. Ten sam, którego używaliśmy przez ostatnie trzy wyścigi, więc na pewno nie jest to najlepsza sytuacja. Niestety warunki też nam tutaj nie pomogą, ponieważ jest bardzo gorące i wilgotne powietrze, które dodatkowo obciąża silniki. Wiadomo, że im chłodniej, tym lepiej dla motoru. Podobnie jak dla organizmu ludzkiego. (...)

PS: Mówi się, że Renault może wkrótce sprzedać swój zespół. Co panu obiecywano, kiedy podpisywał pan kontrakt?
Mam pewne informacje, ale nie mogę o tym mówić. Zapewniam, że śpię spokojnie. Trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku, ale jestem raczej przekonany, że będziemy mieli dobry bolid. A jeśli tak się nie stanie, to dzięki dobrej robocie i odpowiedniemu podejściu można w bardzo krótkim czasie się poprawić. Nie mogę się już doczekać nowego wyzwania, które - mam nadzieję - pozwoli mi szybko zapomnieć o złych momentach z tego sezonu.

>>> Czytaj więcej w Przglądzie Sportowym <<<

Podobne wiadomości:

Renault potwierdza

auto motor i sport 0000-00-00

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?