mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Lubię być blisko ścian

Kubica: Lubię być blisko ścian

Robert Kubica w tym sezonie stawał na podium w każdym wyścigu na torze ulicznym. W Montrealu znów pokaże, dlaczego jest specjalistą od tych trudnych i niebezpiecznych tras.

Kubica: Lubię być blisko ścian
Tor im. Gillesa Villeneuve'a, na którym odbędzie się Grand Prix Kanady nie wybacza pomyłek. Nic więc dziwnego, że dla Roberta Kubicy, jedynego zawodnika, który nie popełnia w tym roku błędów, powinien być idealny.

W padoku Kubica uznawany jest za specjalistę od torów ulicznych, w szczególności zaś tego w Montrealu i sam przyznaje, że konfiguracja tej trasy bardzo mu odpowiada. Podczas czwartkowej konferencji, jako zwycięzca poprzedniego GP Kanady, zasiadł w centralnym miejscu, a wokół niego rozlokowano pozostałych czterech zawodników. Polak tłumaczył, czemu tak bardzo odpowiada mu miejscowa trasa. - Jest tutaj dużo miejsc, gdzie trzeba ostro hamować, a ja zawsze lubiłem takie dohamowania i dobrze sobie w nich radziłem - mówił nasz kierowca.

Tor w Montrealu jest niezwykle trudny, ponieważ przy swojej niskiej przyczepności i dużej liczbie wybojów oraz bardzo szybkich prostych, jest ciasno otoczony betonowymi ścianami. Te mury pamiętają bardzo wiele. Stawiły opór niezliczonej liczbie bolidów, których uszkodzenia przeliczyć można już na dziesiątki milionów dolarów. Jedno z takich miejsc znajduje się przy wyjściu na główną prostą i nazywane jest ironicznie „ścianą mistrzów". Choć nazwa jest nieoficjalna, dokładną jej lokalizację, z adresem i mapą dojazdu podaje nawet Googlemaps. W 1999 roku, w tym samym wyścigu, wpadli na nią Michael Schumacher, Jacques Villeneuve oraz Damon Hill.

Kubica zwykł mawiać jednak, że bardzo lubi tory, na których nie ma za bardzo gdzie uciec, jeśli coś pójdzie nie tak. On po prostu uwielbia wyzwania. Im większe, tym lepiej.

- Nie wiem czemu, ale lubię, kiedy ściany są blisko, a margines błędu jest bardzo mały. To daje mi większą frajdę z jazdy. Zawsze tak było. Także w Formule 3, kiedy ścigałem się po torze w Makau oraz innych torach ulicznych - opowiadał Robert, a Lewis Hamilton i Nico Rosberg słuchali go z wielką uwagą. Na takich trasach walczyli z Polakiem wiele razy i nie tylko w F1, więc obaj doskonale wiedzą, na co go stać.

Więcej w Przeglądzie Sportowym>>>
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.