mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: 'Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1'

Kubica: 'Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1'

„Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1, nie pozwolić na to, żeby to była krótka przygoda” – powiedział Robert Kubica na konferencji prasowej zorganizowanej przez BMW Polska w Warszawie w czwartek, 22 grudnia. Było to pierwsze spotkanie polskiego kierowcy z dziennikarzami po ogłoszeniu decyzji o dołączeniu Kubicy do zespołu BMW Sauber F1 Team.

Kubica: 'Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1'

Zapytany o najbliższe plany Kubica poinformował, że na 16 stycznia zaplanowana jest oficjalna prezentacja zespołu, a zaraz potem odbędą się pierwsze jazdy testowe, które będą przygotowywały cały zespół do pierwszego Grand Prix. Jednak święta i Nowy Rok spędzi w Polsce.
BMW Polska reprezentowała w czasie konferencji Diana Poteralska-Łyżnik – szefowa działu PR. Pytana o plany firmy wobec Roberta Kubicy przyznała, że wiadomość o wejściu Roberta do BMW Sauber F1 Team była dla firmy niespodzianką, choć wszyscy mieli cichą nadzieję, że rola trzeciego kierowcy
w zespole przypadnie właśnie Polakowi. Podkreśliła, że BMW Polska od początku powstania firmy pracowała nad tym, aby relacje z Formuły 1 były pokazywane w polskiej telewizji. „Obecność Roberta w BMW Sauber jest świetna okazją do promocji firmy – jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i podkreśla to jeszcze nasze zainteresowanie Formułą 1” – powiedziała Łyżnik.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross