mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Pokonać Ferrari to za mało

Kubica: Pokonać Ferrari to za mało

"Nie sądzę, abyśmy w najbliższym czasie znowu mieli okazję na walkę o zwycięstwo" - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Robert Kubica.

Kubica: Pokonać Ferrari to za mało
PRZEGLĄD SPORTOWY: Oglądał pan powtórki Grand Prix Australii?
ROBERT KUBICA: Tak. Prawie zawsze to robię. Ten wyścig też widziałem, prawie do ostatniego okrążenia.

PS: Mógł pan go wygrać?
Trudno powiedzieć, ale z pewnością ostatnie trzy okrążenia byłyby dosyć interesujące. I dla mnie i, jak sądzę, dla kibiców. Spodziewano się, że dogonię Jensona Buttona. O tym jednak się już nie przekonamy. Takie są wyścigi. Miałem jednak nadzieję, że ten zakończy się inaczej.

PS: Rozmawiał pan z Sebastianem Vettelem?
Tak. W niedzielę, zaraz po wyścigu. Jeśli chodzi o nastrój, był to jeden z gorszych wieczorów w mojej karierze. Nie dlatego, że to moje pierwsze takie spięcie na torze z innym kierowcą, ale ponieważ straciliśmy dobrą okazję do zdobycia punktów. Mam nadzieję, że takich szans będzie więcej. Ja już o tej sytuacji nie myślę. Nie sądzę jednak, abyśmy w najbliższym czasie znowu mieli okazję na walkę o zwycięstwo.

PS: Martwi się pan przesunięciem startu Grand Prix Malezji?
Tutaj wszystko zależy od pogody. Przełożenie startu na późniejszą godzinę zwiększa ryzyko opadów. A prognozy zapowiadają deszcz, największy w niedzielę. Jeśli będzie padać, zrobi się bardzo ciemno. Jeśli będzie słońce, to będziemy oślepiani jak w Australii.

PS: Czy wasze auto zostało jakoś udoskonalone?
Nie. Bolid jest taki sam, jak ten w Australii. To nawet to samo nadwozie. Tyle że naprawione. Kilka części trzeba było wymienić.

PS: Jak ocenia pan przewagę zespołu Brawn GP?
Jest spora. W pierwszym wyścigu wynosiła około pół sekundy, a może i więcej. Na pewno w kwalifikacjach ich przewaga była jeszcze większa. Poza tym bardzo silne były też inne zespoły, jak Red Bull, Toyota czy Williams. My pokonaliśmy Ferrari i McLarena, ale to za mało.
Tematy w artykule: Robert Kubica Sauber F1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic