Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Pokonać Ferrari to za mało

Kubica: Pokonać Ferrari to za mało

"Nie sądzę, abyśmy w najbliższym czasie znowu mieli okazję na walkę o zwycięstwo" - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Robert Kubica.

Kubica: Pokonać Ferrari to za mało
PRZEGLĄD SPORTOWY: Oglądał pan powtórki Grand Prix Australii?
ROBERT KUBICA: Tak. Prawie zawsze to robię. Ten wyścig też widziałem, prawie do ostatniego okrążenia.

PS: Mógł pan go wygrać?
Trudno powiedzieć, ale z pewnością ostatnie trzy okrążenia byłyby dosyć interesujące. I dla mnie i, jak sądzę, dla kibiców. Spodziewano się, że dogonię Jensona Buttona. O tym jednak się już nie przekonamy. Takie są wyścigi. Miałem jednak nadzieję, że ten zakończy się inaczej.

PS: Rozmawiał pan z Sebastianem Vettelem?
Tak. W niedzielę, zaraz po wyścigu. Jeśli chodzi o nastrój, był to jeden z gorszych wieczorów w mojej karierze. Nie dlatego, że to moje pierwsze takie spięcie na torze z innym kierowcą, ale ponieważ straciliśmy dobrą okazję do zdobycia punktów. Mam nadzieję, że takich szans będzie więcej. Ja już o tej sytuacji nie myślę. Nie sądzę jednak, abyśmy w najbliższym czasie znowu mieli okazję na walkę o zwycięstwo.

PS: Martwi się pan przesunięciem startu Grand Prix Malezji?
Tutaj wszystko zależy od pogody. Przełożenie startu na późniejszą godzinę zwiększa ryzyko opadów. A prognozy zapowiadają deszcz, największy w niedzielę. Jeśli będzie padać, zrobi się bardzo ciemno. Jeśli będzie słońce, to będziemy oślepiani jak w Australii.

PS: Czy wasze auto zostało jakoś udoskonalone?
Nie. Bolid jest taki sam, jak ten w Australii. To nawet to samo nadwozie. Tyle że naprawione. Kilka części trzeba było wymienić.

PS: Jak ocenia pan przewagę zespołu Brawn GP?
Jest spora. W pierwszym wyścigu wynosiła około pół sekundy, a może i więcej. Na pewno w kwalifikacjach ich przewaga była jeszcze większa. Poza tym bardzo silne były też inne zespoły, jak Red Bull, Toyota czy Williams. My pokonaliśmy Ferrari i McLarena, ale to za mało.
Tematy w artykule: Robert Kubica Sauber F1

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj