mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy

Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy

Nie ma co panikować. Takie są sporty motorowe. Nigdy nie wiesz, co się będzie z tobą działo w następnym sezonie czy nawet wyścigu - mówi Przeglądowi Sportowemu kierowca BMW Sauber Robert Kubica.

Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy
PRZEGLĄD SPORTOWY: Czy zespół BMW Sauber powinien odpuścić sezon, aby skoncentrować się na następnym?
ROBERT KUBICA: Moim zdaniem od tego momentu powinniśmy traktować wyścigi jak testy. Przepisy na przyszły rok raczej za bardzo się nie zmienią, więc pod względem aerodynamiki i mechaniki bolidy powinny być podobne do tegorocznych. Jedyna poważniejsza zmiana to większe zbiorniki paliwa. To, czego nauczymy się w tym sezonie, powinno przydać się w przyszłym.

PS: Możecie dogonić rywali?
Niektóre zespoły, choć już teraz są szybkie, ciągle ostro działają. Na przykład Red Bull w połowie sezonu wprowadził samochód B, a już po sześciu wyścigach mocno poszedł do przodu. To, co robią, jest niesamowite. My zaczęliśmy sezon z gorszej pozycji, a potem nie przygotowaliśmy żadnych nowych części aż na cztery pierwsze wyścigi. Teraz ponosimy konsekwencje. Jeśli zaczynasz sezon z tyłu, to na każdy krok konkurentów ty musisz zrobić dwa, a najlepiej trzy. Jeśli jednak rozwijamy się w porównywalnym tempie albo nawet wolniej, to tracimy coraz więcej. (...)


PS: Gdzie na Nürburgringu może pan nadrobić najwięcej czasu?

Raczej na jakich fragmentach nie będę za wiele tracił! (śmiech) Żartuję. Myślę, że są tutaj trzy trudne dla nas miejsca. Problemem powinna być szykana, ponieważ już w Monako było widać, że jeśli chodzi o najeżdżanie na wysokie tarki, nasz bolid nie jest zbyt dobry. Potem bardzo śliski sektor numer jeden, gdzie szczególnie ważna jest przyczepność podczas przyspieszania na wyjściu z wolnych zakrętów. Może jednak spotka mnie miła niespodzianka.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.