mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy

Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy

Nie ma co panikować. Takie są sporty motorowe. Nigdy nie wiesz, co się będzie z tobą działo w następnym sezonie czy nawet wyścigu - mówi Przeglądowi Sportowemu kierowca BMW Sauber Robert Kubica.

Kubica: Powinniśmy traktować wyścigi jak testy
PRZEGLĄD SPORTOWY: Czy zespół BMW Sauber powinien odpuścić sezon, aby skoncentrować się na następnym?
ROBERT KUBICA: Moim zdaniem od tego momentu powinniśmy traktować wyścigi jak testy. Przepisy na przyszły rok raczej za bardzo się nie zmienią, więc pod względem aerodynamiki i mechaniki bolidy powinny być podobne do tegorocznych. Jedyna poważniejsza zmiana to większe zbiorniki paliwa. To, czego nauczymy się w tym sezonie, powinno przydać się w przyszłym.

PS: Możecie dogonić rywali?
Niektóre zespoły, choć już teraz są szybkie, ciągle ostro działają. Na przykład Red Bull w połowie sezonu wprowadził samochód B, a już po sześciu wyścigach mocno poszedł do przodu. To, co robią, jest niesamowite. My zaczęliśmy sezon z gorszej pozycji, a potem nie przygotowaliśmy żadnych nowych części aż na cztery pierwsze wyścigi. Teraz ponosimy konsekwencje. Jeśli zaczynasz sezon z tyłu, to na każdy krok konkurentów ty musisz zrobić dwa, a najlepiej trzy. Jeśli jednak rozwijamy się w porównywalnym tempie albo nawet wolniej, to tracimy coraz więcej. (...)


PS: Gdzie na Nürburgringu może pan nadrobić najwięcej czasu?

Raczej na jakich fragmentach nie będę za wiele tracił! (śmiech) Żartuję. Myślę, że są tutaj trzy trudne dla nas miejsca. Problemem powinna być szykana, ponieważ już w Monako było widać, że jeśli chodzi o najeżdżanie na wysokie tarki, nasz bolid nie jest zbyt dobry. Potem bardzo śliski sektor numer jeden, gdzie szczególnie ważna jest przyczepność podczas przyspieszania na wyjściu z wolnych zakrętów. Może jednak spotka mnie miła niespodzianka.

Podobne wiadomości:

Pierwsze informacje o BMW M5

auto motor i sport 0000-00-00

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.