mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: "To był bardzo ciężki wyścig"

Kubica: "To był bardzo ciężki wyścig"

Robert Kubica w GP Brazylii był dopiero dziewiąty. O tym, że będzie to trudniejszy wyścig niż spodziewał się sam tego krakowianin jak i cały zespół, przekonaliśmy się już poczas kwalfikacji.

Kubica:
"To był bardzo ciężki wyścig. Przez wiele kolejnych okrążeń jechałem w kolumnie bolidów i nie rozwijałem na tyle dużej prędkości, aby wyprzedzić Hülkenberga" - mówił po wyścigu Kubica. "Straciłem dużo czasu na wolnych zakrętach, a ponieważ większą część prostej przejechałem z włączoną blokadą obrotów silnika, nie mogłem rozwinąć maksymalnej prędkości i skutecznie go zaatakować. Kolejny kluczowy dla mnie etap wyścigu rozpoczął się po wyjeździe z alei serwisowej – przez kilka kolejnych okrążeń Hülkenberg i ja jechaliśmy za moim kolegą z zespołu, ale obaj nie byliśmy w stanie w pełni wykorzystać przewagi, jaką dał nam nowy komplet opon. Kosztowało mnie to stratę pozycji na rzecz Schumachera" - dodał Polak.

Alan Permane, główny inżynier wyścigowy
"To nie był nasz najbardziej udany wyścig w tym sezonie. Grand Prix Brazylii musiało być bardzo deprymujące dla Roberta, który przez całe popołudnie jechał w kolejce za Hülkenbergiem. Jeśli chodzi o naszą taktykę, to nie mieliśmy innego wyjścia, jak wezwać Roberta do alei serwisowej - Button i Massa zmienili opony na nowe przed nim i szybko wrócili na tor, aby nadrobić czas. Mieliśmy nadzieję, że uda się nam zrobić to samo, dzięki czemu Robert wysunie się przed nich. Niestety podczas tego samego okrążenia na zjazd do pit-stopu zdecydował się Hülkenberg, z którym Robert wjechał i wyjechał z alei w niemal tym samym momencie. Potem stracił sporo czasu jadąc przez kilka kolejnych okrążeń za swoim kolegą z zespołu. Witalij słabo zaczął wyścig, a zaraz potem, podczas pierwszego okrążenia wypadł z trasy na drugim zakręcie, co całkowicie przekreśliło jego szanse na dobry wynik."
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Grand Prix Brazylii

Podobne wiadomości:

Kobieca seria limitowana Renault Twingo

auto motor i sport 0000-00-00

6 Kombi, Insignia Sports Tourer, Laguna...

auto motor i sport 0000-00-00

Takie kombi jak w naszym teście nie służą tylko do przewozu możliwie największego ładunku, takie kombi to wymarzone limuzyny podróżne na dalekie dystanse, ze 180-konnymi dieslami i bogatym wyposażeniem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.