mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”

Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”

Robert Kubica przed wylotem do Korei Południowej znalazł chwilę na wywiad z działem prasowym zespołu Renault. Polak dzieli się między innymi swoją opinią o nowym torze Yeongam i szansach na dobry wynik w tym Grand Prix.

Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”
Opadły już emocje po GP Japonii na torze Suzuka. Jak oceniasz ubiegły weekend?
Byłem mile zdziwiony wynikami, jakie zdobył nasz zespół w Japonii. Miałem nadzieję, że będziemy bardziej konkurencyjni niż w Singapurze, bo charakterystyka Suzuki przypomina tor w Spa, ale nie spodziewałem się, że osiągniemy tak dobry czas. Pomimo, iż sesja kwalifikacyjna była bardzo trudna, udało mi się zdobyć miejsce w ścisłej czołówce. Niestety, mój wynik nie zaprocentował podczas wyścigu. Taka jest specyfika Formuły 1 – problemy pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Nie wracam myślami do GP Japonii.

Korea będzie wyzwaniem dla wszystkich ekip. Co wiesz o najnowszym torze w kalendarzu Formuły 1?
Oglądałem filmy na YouTube i wraz z zespołem zebraliśmy niemal wszystkie dostępne informacje na ten temat. Zanim w czwartek wejdziemy z inżynierami na tor, wykonam na symulatorze kilka wirtualnych okrążeń. Jeśli mam być szczery, to podczas pierwszego okrążenia instalacyjnego zbierzemy równie dużo danych, jak podczas przygotowań do wyścigu.

A jak oceniasz sam tor?
Wygląda bardzo interesująco bo ma wszystkiego po trochu – na jego trasie znajdują się zarówno szybkie zakręty, jak i wolne odcinki. Ostatni sektor wyścigu wydaje się być dosyć trudny. Bardzo dużo zależeć będzie od tego jaką przyczepność będzie miała asfaltowa nawierzchnia. Jeśli będzie wysoka, niektóre zakręty będzie można łatwo pokonać na płasko. Jeśli zaś przyczepność będzie niska, to zrobi się o wiele trudniej. W tym roku, przekonaliśmy się podczas wyścigu na torze w Hockenheim i Kanadzie, że nowa nawierzchnia ma zróżnicowaną przyczepność. Trudno jest mi przewidzieć, co wydarzy się w nadchodzący weekend w Korei i jak bardzo będziemy konkurencyjni w stosunku do naszych rywali.

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross