mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”

Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”

Robert Kubica przed wylotem do Korei Południowej znalazł chwilę na wywiad z działem prasowym zespołu Renault. Polak dzieli się między innymi swoją opinią o nowym torze Yeongam i szansach na dobry wynik w tym Grand Prix.

Kubica: „Trudno przewidzieć co wydarzy się w Korei”
Opadły już emocje po GP Japonii na torze Suzuka. Jak oceniasz ubiegły weekend?
Byłem mile zdziwiony wynikami, jakie zdobył nasz zespół w Japonii. Miałem nadzieję, że będziemy bardziej konkurencyjni niż w Singapurze, bo charakterystyka Suzuki przypomina tor w Spa, ale nie spodziewałem się, że osiągniemy tak dobry czas. Pomimo, iż sesja kwalifikacyjna była bardzo trudna, udało mi się zdobyć miejsce w ścisłej czołówce. Niestety, mój wynik nie zaprocentował podczas wyścigu. Taka jest specyfika Formuły 1 – problemy pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Nie wracam myślami do GP Japonii.

Korea będzie wyzwaniem dla wszystkich ekip. Co wiesz o najnowszym torze w kalendarzu Formuły 1?
Oglądałem filmy na YouTube i wraz z zespołem zebraliśmy niemal wszystkie dostępne informacje na ten temat. Zanim w czwartek wejdziemy z inżynierami na tor, wykonam na symulatorze kilka wirtualnych okrążeń. Jeśli mam być szczery, to podczas pierwszego okrążenia instalacyjnego zbierzemy równie dużo danych, jak podczas przygotowań do wyścigu.

A jak oceniasz sam tor?
Wygląda bardzo interesująco bo ma wszystkiego po trochu – na jego trasie znajdują się zarówno szybkie zakręty, jak i wolne odcinki. Ostatni sektor wyścigu wydaje się być dosyć trudny. Bardzo dużo zależeć będzie od tego jaką przyczepność będzie miała asfaltowa nawierzchnia. Jeśli będzie wysoka, niektóre zakręty będzie można łatwo pokonać na płasko. Jeśli zaś przyczepność będzie niska, to zrobi się o wiele trudniej. W tym roku, przekonaliśmy się podczas wyścigu na torze w Hockenheim i Kanadzie, że nowa nawierzchnia ma zróżnicowaną przyczepność. Trudno jest mi przewidzieć, co wydarzy się w nadchodzący weekend w Korei i jak bardzo będziemy konkurencyjni w stosunku do naszych rywali.

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.