mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: W Australii walczymy o punkty

Kubica: W Australii walczymy o punkty

Robert Kubica udzielił wywiadu działowi prasowemu Renault przed zbliżającym się Grand Prix Australii. Polak za cel zespołu stawia między innymi wprowadzeniu obu samochodów do ostatniej części kwalifikacji, decydującej o rozdziale pierwszych dziesięciu miejsce na starcie.

Kubica: W Australii walczymy o punkty
Robert Kubica wypowiedział się także na temat potencjału bolidu R30. "Bahrajn potwierdził moje przypuszczenia odnośnie szybkości naszych aut, które miałem po testach w Walencji. Nie sądziłem jednak, że jesteśmy aż tak szybcy, dlatego teraz nie pozostaje nam nic innego jak ciągle się rozwijać i próbować złapać czołówkę" - mówił Polak. "Wyścig nie odbywa się tylko na torze ale również w fabrykach. Musimy szybko rozwijać nowe części, ekipa w Enstone pracuje 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu" - dodał kierowca Renault.

Na pytanie jak wypadnie bolid R30 w Australii, Kubica odpowiedział: "Jeszcze przed startem sezonu powiedziałbym, że Australia byłaby lepszym torem na rozpoczęcie rywalizacji dla naszego auta. Bardziej uniwersalna konfiguracja tego toru pozwala lepiej poznać auto. Dlatego uważam, że w Melbourne powinniśmy być jeszcze bardziej konkurencyjni. Tor na początku weekendu na pewno będzie dysponował słabą przyczepnością, stąd musimy dobrze zorientować się, w którą stronę pójść z mechaniką w poszukiwaniu stabilności. Mam jednak nadzieję, że uda nam się wykorzystać pełen potencjał."

Renault na tor w Albert Park przywiezie kilka nowych elementów aerodynamicznych, które mają zwiększyć szansę Robrta Kubicy i Witalija Pietrowa na zdobycie punktów. Pojawi się nowe skrzydło przednie i zmieni się także jeden element tylnego skrzydła. Całość oczywiście ma poprawić docisk. Jest to dość istotne, ponieważ tor w Australii jest wyboisty. Celem na weekend jest wprowadzenie obydwu samochodów do Q3 i walka o punkty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica bolid R30 F1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Łada sponsorem teamu F1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.