Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: W Australii walczymy o punkty

Kubica: W Australii walczymy o punkty

Robert Kubica udzielił wywiadu działowi prasowemu Renault przed zbliżającym się Grand Prix Australii. Polak za cel zespołu stawia między innymi wprowadzeniu obu samochodów do ostatniej części kwalifikacji, decydującej o rozdziale pierwszych dziesięciu miejsce na starcie.

Kubica: W Australii walczymy o punkty
Robert Kubica wypowiedział się także na temat potencjału bolidu R30. "Bahrajn potwierdził moje przypuszczenia odnośnie szybkości naszych aut, które miałem po testach w Walencji. Nie sądziłem jednak, że jesteśmy aż tak szybcy, dlatego teraz nie pozostaje nam nic innego jak ciągle się rozwijać i próbować złapać czołówkę" - mówił Polak. "Wyścig nie odbywa się tylko na torze ale również w fabrykach. Musimy szybko rozwijać nowe części, ekipa w Enstone pracuje 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu" - dodał kierowca Renault.

Na pytanie jak wypadnie bolid R30 w Australii, Kubica odpowiedział: "Jeszcze przed startem sezonu powiedziałbym, że Australia byłaby lepszym torem na rozpoczęcie rywalizacji dla naszego auta. Bardziej uniwersalna konfiguracja tego toru pozwala lepiej poznać auto. Dlatego uważam, że w Melbourne powinniśmy być jeszcze bardziej konkurencyjni. Tor na początku weekendu na pewno będzie dysponował słabą przyczepnością, stąd musimy dobrze zorientować się, w którą stronę pójść z mechaniką w poszukiwaniu stabilności. Mam jednak nadzieję, że uda nam się wykorzystać pełen potencjał."

Renault na tor w Albert Park przywiezie kilka nowych elementów aerodynamicznych, które mają zwiększyć szansę Robrta Kubicy i Witalija Pietrowa na zdobycie punktów. Pojawi się nowe skrzydło przednie i zmieni się także jeden element tylnego skrzydła. Całość oczywiście ma poprawić docisk. Jest to dość istotne, ponieważ tor w Australii jest wyboisty. Celem na weekend jest wprowadzenie obydwu samochodów do Q3 i walka o punkty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica bolid R30 F1

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
W sieci pojawił się dokument Alfa Romeo, który przestawia rozwój gamy modelowej przez następne cztery lata. Włoski producent zamierza wprowadzić w tym czasie sześć nowych modeli. Do końca roku pojawią się dwa nowe auta.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj