mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: W Australii walczymy o punkty

Kubica: W Australii walczymy o punkty

Robert Kubica udzielił wywiadu działowi prasowemu Renault przed zbliżającym się Grand Prix Australii. Polak za cel zespołu stawia między innymi wprowadzeniu obu samochodów do ostatniej części kwalifikacji, decydującej o rozdziale pierwszych dziesięciu miejsce na starcie.

Kubica: W Australii walczymy o punkty
Robert Kubica wypowiedział się także na temat potencjału bolidu R30. "Bahrajn potwierdził moje przypuszczenia odnośnie szybkości naszych aut, które miałem po testach w Walencji. Nie sądziłem jednak, że jesteśmy aż tak szybcy, dlatego teraz nie pozostaje nam nic innego jak ciągle się rozwijać i próbować złapać czołówkę" - mówił Polak. "Wyścig nie odbywa się tylko na torze ale również w fabrykach. Musimy szybko rozwijać nowe części, ekipa w Enstone pracuje 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu" - dodał kierowca Renault.

Na pytanie jak wypadnie bolid R30 w Australii, Kubica odpowiedział: "Jeszcze przed startem sezonu powiedziałbym, że Australia byłaby lepszym torem na rozpoczęcie rywalizacji dla naszego auta. Bardziej uniwersalna konfiguracja tego toru pozwala lepiej poznać auto. Dlatego uważam, że w Melbourne powinniśmy być jeszcze bardziej konkurencyjni. Tor na początku weekendu na pewno będzie dysponował słabą przyczepnością, stąd musimy dobrze zorientować się, w którą stronę pójść z mechaniką w poszukiwaniu stabilności. Mam jednak nadzieję, że uda nam się wykorzystać pełen potencjał."

Renault na tor w Albert Park przywiezie kilka nowych elementów aerodynamicznych, które mają zwiększyć szansę Robrta Kubicy i Witalija Pietrowa na zdobycie punktów. Pojawi się nowe skrzydło przednie i zmieni się także jeden element tylnego skrzydła. Całość oczywiście ma poprawić docisk. Jest to dość istotne, ponieważ tor w Australii jest wyboisty. Celem na weekend jest wprowadzenie obydwu samochodów do Q3 i walka o punkty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica bolid R30 F1

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?