mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: Zabrakło prędkości, rytmu, mocy silnika

Kubica: Zabrakło prędkości, rytmu, mocy silnika

Robert Kubica specjalnie dla Przeglądu Sportowego mówi dlaczego podczas Grand Prix Belgii nie stanął na podium.

Kubica: Zabrakło prędkości, rytmu, mocy silnika
PRZEGLĄD SPORTOWY: Czwarte miejsce to w tym roku pana najlepszy występ. Jest pan zadowolony?
ROBERT KUBICA: Dobrze jest po tak trudnych wyścigach wrócić do walki o podium i zdobyć więcej punktów. Niestety straciliśmy dużą szansę. Podczas wyścigu brakowało nam trochę prędkości i to kosztowało nas minimum podium. Ogólnie był to jednak udany weekend, ponieważ ukończyłem wyścig na 4. pozycji zaledwie 10 sekund za zwycięzcą. Patrząc więc na to jak wcześniej wyglądał nasz sezon, mój wynik był pozytywny. Mam nadzieję, że ten weekend pomoże Sauberowi w zabezpieczeniu przyszłości. Może dzięki niemu zostaną w Formule 1.

Czego zabrakło, aby stanąć na podium?
Przede wszystkim dobrego rytmu. Problemy, które miałem w czasówce, pozostały w wyścig. Silnik działał OK, ale nie był wystarczająco mocny.

Na pierwszym okrążeniu ostro walczył pan z Raikkonenem. Nie uważa pan, że Fin pojechał zbyt ostro?
Wcześniej w wyścigach GP2 zauważyłem, że jak ktoś wypada w zakręcie numer 5, to bez patrzenia wraca na zakręt numer 6. Było tam sporo wypadków. Dlatego przyhamowałem, a Kimi wjechał na tor tuż przede mną, ale i tak uderzył mnie w przednie skrzydło. Na szczęście zniszczenia nie były duże. Starał się wrócić na tor tak szybko, jak to możliwe i nie tracić pozycji. Uważam, że w tej sytuacji podjąłem dobrą decyzję. Gdybym nie przyhamował, mógłbym spróbować go wyprzedzić, ale wtedy moglibyśmy zderzyć się jeszcze mocniej. A w naszej sytuacji było bardzo ważne, abym zakończył ten wyścig i zdobył punkty. Pojechałem bezpiecznie, ale było to najlepsze rozwiązanie.

Po pierwszym pit stopie pana czasy okrążeń nie były najlepsze.
Na wyniku zaważył środkowy etap wyścigu, kiedy straciłem dużo czasu. Trzeba jednak pamiętać, że cały wyścig jechałem z uszkodzonym przednim skrzydłem, ponieważ nie chcieliśmy tracić czasu na jego zmianę podczas pit stopu. Walczyliśmy w końcu o wysokie lokaty i postanowiliśmy zaryzykować.

Jaki wpływ miało uszkodzone skrzydło na zachowanie bolidu?
Prowadził się inaczej w lewych zakrętach, a inaczej w prawych. Bardzo trudno było przewidzieć, jak zachowa się samochód. W piątek i w sobotę przywykłem do czegoś innego.

Czy ten wynik może mieć wpływ na pana przyszłość?
Myślę, że nie. Wszyscy zobaczyli, co potrafię zrobić w zeszłym roku, a także w tym, kiedy tylko mój samochód był szybszy. Na przykład w Walencji lub tutaj.

Dla kogo najbardziej chciałby pan jeździć w przyszłym roku?
To trudne pytanie. Mam nadzieję, że Sauber będzie w Formule 1 w przyszłym sezonie. Może dzięki temu zostanę z nimi? Kto wie...

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.