mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy"

Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy"

Robert Kubica ponownie udzielił wywiadu dla wewnętrznego zespołu prasowego zespołu Renault F1 Team. Polak deklaruje w nim między innymi, że zamierza zrobic wszystko co w jego mocy, by wycisnąć z żółtego bolidu absolutne maksimum, by walczyć o czołowe lokaty w kolejnych wyścigach.

Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy
Robercie, weekend w Silverstone był dla Ciebie bardzo trudny i zakończył się pierwszym wycofaniem z wyścigu w tym sezonie. Czy możesz nam o tym opowiedzieć…
Ogólnie rzecz biorąc zmuszeni byliśmy walczyć o przyczepność bolidu i, patrząc na osiągi, byliśmy mniej konkurencyjni niż w poprzednich wyścigach. Wszystko nie wyglądało za różowo aż do końcówki sesji kwalifikacyjnej, w której udało mi się wywalczyć szóste miejsce. Patrząc na nasze osiągi do tego momentu, to była spora niespodzianka. Jeszcze większym zaskoczeniem była trzecia pozycja po pierwszym okrążeniu, po dobrym starcie i dobrym pierwszym okrążeniu, ponieważ nasze tempo podczas wyścigu nie było za dobre i nawet przed awarią bolid nie zachowywał się tak jak zwykle. Wydaje mi się, że w dużym stopniu było to związane z charakterystyką toru, ponieważ tory na których okazaliśmy się najmniej konkurencyjni w tym sezonie to Barcelona i Silverstone, czyli tory obfitujące w szybkie zakręty.

Patrząc na Hockenheim, czy spodziewasz się, że Twój R30 spisze się lepiej na tym torze?
To bardziej standardowy tor, z bardziej standardowym układem zakrętów. Mamy tam dwa bardzo szybkie zakręty, nr 1 i 12, a pozostałe są wolne lub średnie. Powierzchnia toru jest bardzo równa, więc będziemy musieli maksymalnie wykorzystać mechaniczną przyczepność bolidu. Jest też jedna bardzo długa prosta, na której musimy mieć pewność, że bolid jest konkurencyjny przy najwyższych prędkościach. Wszystkie bolidy konkurencji są już wyposażone w kanał F, co uczyni nasze zadanie trudniejszym. Możemy być zmuszeni do zredukowania docisku aerodynamicznego, aby zachować konkurencyjność przy maksymalnej szybkości, co może nas kosztować utratę prędkości na zakrętach. W piątek musimy wypracować najlepszy możliwy kompromis w tym zakresie, jeżeli chodzi o ustawienia bolidu.

W tym wyścigu będzie także odczuwalna większa różnica pomiędzy zachowaniem poszczególnych mieszanek zastosowanych w oponach Bridgestone, super miękkiej i twardej. Co to znaczy?
Wydaje się, że super miękkie opony mogą mieć problem z wykonaniem nawet jednego okrążenia w kwalifikacjach, podczas gdy twarda mieszanka może starczyć nawet na cały wyścig! Duży wpływ na zachowanie opon będą miały warunki panujące na torze: z doświadczenia wiemy, że bardzo trudno będzie zmusić super miękką mieszankę do prawidłowej pracy, tam gdzie twarde opony będą sobie radzić bez problemów. Inna sprawa, że możemy mieć do czynienia z dużymi wahaniami balansu pomiędzy obiema mieszankami, przez co ten weekend może być trudny i jednocześnie interesujący, jeżeli chodzi o wybór strategii użycia opon.

Jakie są Twoje prognozy, jeżeli chodzi o osiągi na nadchodzący weekend?
Ze swojej strony jak zwykle zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wycisnąć z bolidu tyle, ile tylko się da. Większość zespołów, z którymi się ścigamy stosuje już kanał F i dmuchaną podłogę, więc to może być całkiem trudny weekend, a co za tym idzie musimy upewnić się, że nasze tempo będzie bardziej konkurencyjne niż w ostatnim wyścigu. Jeżeli mianem trudnego określamy taki weekend jak ten w Silverstone, gdzie mogliśmy zająć 4. lub 5. miejsce, to nie mam nic przeciwko.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault wywiad Robert Kubica Formula 1

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando