mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy"

Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy"

Robert Kubica ponownie udzielił wywiadu dla wewnętrznego zespołu prasowego zespołu Renault F1 Team. Polak deklaruje w nim między innymi, że zamierza zrobic wszystko co w jego mocy, by wycisnąć z żółtego bolidu absolutne maksimum, by walczyć o czołowe lokaty w kolejnych wyścigach.

Kubica: ?Zrobię wszystko, co w mojej mocy
Robercie, weekend w Silverstone był dla Ciebie bardzo trudny i zakończył się pierwszym wycofaniem z wyścigu w tym sezonie. Czy możesz nam o tym opowiedzieć…
Ogólnie rzecz biorąc zmuszeni byliśmy walczyć o przyczepność bolidu i, patrząc na osiągi, byliśmy mniej konkurencyjni niż w poprzednich wyścigach. Wszystko nie wyglądało za różowo aż do końcówki sesji kwalifikacyjnej, w której udało mi się wywalczyć szóste miejsce. Patrząc na nasze osiągi do tego momentu, to była spora niespodzianka. Jeszcze większym zaskoczeniem była trzecia pozycja po pierwszym okrążeniu, po dobrym starcie i dobrym pierwszym okrążeniu, ponieważ nasze tempo podczas wyścigu nie było za dobre i nawet przed awarią bolid nie zachowywał się tak jak zwykle. Wydaje mi się, że w dużym stopniu było to związane z charakterystyką toru, ponieważ tory na których okazaliśmy się najmniej konkurencyjni w tym sezonie to Barcelona i Silverstone, czyli tory obfitujące w szybkie zakręty.

Patrząc na Hockenheim, czy spodziewasz się, że Twój R30 spisze się lepiej na tym torze?
To bardziej standardowy tor, z bardziej standardowym układem zakrętów. Mamy tam dwa bardzo szybkie zakręty, nr 1 i 12, a pozostałe są wolne lub średnie. Powierzchnia toru jest bardzo równa, więc będziemy musieli maksymalnie wykorzystać mechaniczną przyczepność bolidu. Jest też jedna bardzo długa prosta, na której musimy mieć pewność, że bolid jest konkurencyjny przy najwyższych prędkościach. Wszystkie bolidy konkurencji są już wyposażone w kanał F, co uczyni nasze zadanie trudniejszym. Możemy być zmuszeni do zredukowania docisku aerodynamicznego, aby zachować konkurencyjność przy maksymalnej szybkości, co może nas kosztować utratę prędkości na zakrętach. W piątek musimy wypracować najlepszy możliwy kompromis w tym zakresie, jeżeli chodzi o ustawienia bolidu.

W tym wyścigu będzie także odczuwalna większa różnica pomiędzy zachowaniem poszczególnych mieszanek zastosowanych w oponach Bridgestone, super miękkiej i twardej. Co to znaczy?
Wydaje się, że super miękkie opony mogą mieć problem z wykonaniem nawet jednego okrążenia w kwalifikacjach, podczas gdy twarda mieszanka może starczyć nawet na cały wyścig! Duży wpływ na zachowanie opon będą miały warunki panujące na torze: z doświadczenia wiemy, że bardzo trudno będzie zmusić super miękką mieszankę do prawidłowej pracy, tam gdzie twarde opony będą sobie radzić bez problemów. Inna sprawa, że możemy mieć do czynienia z dużymi wahaniami balansu pomiędzy obiema mieszankami, przez co ten weekend może być trudny i jednocześnie interesujący, jeżeli chodzi o wybór strategii użycia opon.

Jakie są Twoje prognozy, jeżeli chodzi o osiągi na nadchodzący weekend?
Ze swojej strony jak zwykle zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wycisnąć z bolidu tyle, ile tylko się da. Większość zespołów, z którymi się ścigamy stosuje już kanał F i dmuchaną podłogę, więc to może być całkiem trudny weekend, a co za tym idzie musimy upewnić się, że nasze tempo będzie bardziej konkurencyjne niż w ostatnim wyścigu. Jeżeli mianem trudnego określamy taki weekend jak ten w Silverstone, gdzie mogliśmy zająć 4. lub 5. miejsce, to nie mam nic przeciwko.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault wywiad Robert Kubica Formula 1

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.