mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica i Renault

Kubica i Renault

Renault Polska nawiązuje współpracę z jednym z najlepszych jak dotychczas, polskich kierowców wyścigowych, Robertem Kubicą.

Kubica i Renault

W ramach nowego porozumienia Robert Kubica otrzyma do swojej dyspozycji Renault Megane Renault Sport dysponującego mocą 225KM. Do momentu oficjalnego przekazania samochodu Robert testuje Clio Renault Sport.

Robert Kubica pomimo młodego wieku ma na koncie spektakularne sukcesy. W zeszłym sezonie zajął drugie miejsce podczas nieoficjalnych mistrzostw świata Formuły 3 w Macau. W tym sezonie w nowej serii World Series by Renault Polak walczy o mistrzowski tytuł a po pierwszej rundzie, gdzie odniósł wspaniałe zwycięstwo na torze Zolder (Belgia) stał się w tej walce faworytem.

Koncern Renault ma bogate tradycje w sportach samochodowych i jest współtwórcą serii wyścigowej, w której w tym sezonie startuje Kubica. Wielkie sukcesy święci na torach Formuły 1, gdzie stworzony w 2001 roku Renault F1 Team jest aktualnie liderem klasyfikacji konstruktorów a reprezentujący barwy zespołu Fernando Alonso zdystansował w klasyfikacji Mistrzostw Świata pozostałych konkurentów.

Jak powiedział Olivier Murguet, Prezes Renault Polska: „Koncern Renault miał ogromny wkład w stworzenie tak nowoczesnej serii wyścigowej jaką jest World Series by Renault. Kiedy pojawił się w niej utalentowany Polak, oczywistym krokiem dla Renault Polska stało

się nawiązanie z nim współpracy. Wierzymy, że Robert zalicza się do najlepszych kierowców tej serii i aktywnie mu kibicujemy w drodze do realizacji jego marzeń. Sądzę, że stanie się też wzorem do naśladowania dla wielu młodych ludzi pokazując, że warto pracować nad sobą, aby osiągnąć wymarzony cel.”

Z kolei Robert Kubica stwierdził: „Nawiązanie współpracy z Renault Polska jest dla mnie znakiem, że moje wyniki na arenie międzynarodowej nie mijają bez echa. Są zauważane i doceniane przez ważne na rynku firmy. Renault Polska to firma z dużymi tradycjami w sporcie samochodowym i wierzę, że nasza współpraca przyniesie obustronne zadowolenie.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.