mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze

Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze

W weekend Robert Kubica wziął udział w imprezie, bedącej przetarciem przed Rajdem Portugalii. Krakowianin wraz z pilotem Maciejem Baranem wystartowali w Fafe Rally Sprint. To pierwsza próba Polaka na szutrowej nawierzchni.

Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze
Fafe Rally Sprint to impreza bardzo mała, ale zawsze przyciągająca światową czołówkę rajdów samochodowych. Impreza odbywa się na południu Portugalii w okolicach miejscowości Faro. Fafe Rally Sprint to jeden odcinek o długości 6.34 km, który jest przejeżdżany trzykrotnie.

Podczas swojej pierwszej próby Kubica wykręcił czas 4.06,1 i uplasował się na 8. miejscu. Kolejne podejście sprawiło, że Polak został sklasyfikowany o oczko wyżej. Robert przyspieszał i to zaowocowało ukończeniem Fafe Rally Sprint na 5. pozycji, tracąc do pierwszego Daniego Sordo (3m 39.3 sek.) 17.9 sekundy. Poza zasięgiem załogi Kubica/Baran były auta klasy WRC (Kubica startuje słabszym DS3 RRC).

Można powiedzieć, że impreza zlokalizowana w okolicach miasta Faro była przetarciem przed poważniejszym wyzwaniem na szutrowej nawierzchni, przed którym stanie Kubica w nadchodzący weekend. Już 11 kwietnia rozpocznie się czwarta eliminacja WRC, czyli Rajd Portugalii. Tam Polak będzie po raz pierwszy miał okazję na poważnie sprawdzić się na luźnej nawierzchni.

Kubica szybko się uczy i dostosowuje do nowych warunków, więc nie powinien mieć problemów z jazdą w Portugalii, ale musi wiedzieć, w których miejscach i na jakich odcinkach ma zwolnić. Do Portugalii jedzie zbierać kolejne cenne kilometry doświadczenia, ale konkurencja bacznie się przygląda i nie czuje się pewnie rywalizując z Kubicą na rajdowych trasach.

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.