mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica jedzie do domu

Kubica jedzie do domu

Robert Kubica nie wystartuje w najbliższy weekend w Grand Prix USA. Polak nie otrzymał zgody na start po przeprowadzonych wczoraj przez lekarzy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) badaniach medycznych, które wykazały, że istnieje zbyt duże ryzyko pojawienia się kolejnej kolizji z udziałem kierowcy BMW-Sauber.

Kubica jedzie do domu
Według doniesień Polskiej Agnencji Prasowej Kubica nie przeszedł pomyślnie dodatkowych testów FIA sprawdzających czas reakcji kierowcy, logicznego myślenia i koordynacji ruchowej.

"Jestem rozczarowany taką decyzją, szczególnie, że czuję się bardzo dobrze. Muszę jednak pogodzić się z decyzją lekarzy" - powiedział Kubica po półtoragodzinnej serii badań. Polak planuje teraz  powrót do domu.

Jeszcze wczoraj pozytywnie o dopuszczeniu do kolejnych wyścigów Kubicy wypowiadał się szef zespołu BMW-Sauber, dr Mario Theissen. Theissen stwierdził, że zespół nie widzi przeszkód aby Polak mógł zasiąść za kierownicą bolidu już podczas północnoamerykańskiego Grand Prix na torze Indianapolis. Teraz aby 22-letni Krakowianin mógł z powrotem powrócić na miejsce etatowego kierowcy będzie musiał przed kolejnymi wyścigami przejść podobną serię badań jak te czwartkowe.

"Medycy ocenili, że Kubica nie nadaje się do jazdy w niedzielę, ale ma doskonałe rokowania na przyszłość" - zapewnił szef BMW Sauber Mario Theissen po usłyszeniu lekarskiego werdyktu.

Absencja spowodowana przez groźny wypadek Roberta Kubicy podczas zeszłotygodniowego Grand Prix Kanady daje automatycznie szansę na pojawienie się w wyścigu w Stanach Zjednoczonych kierowcy testowemu BMW-Sauber, 19-letniemu Sebastianowi Vettelowi. Będzie to debiut młodego Niemca w wyścigu Formuły 1.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando