mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica na targach w Paryżu

Kubica na targach w Paryżu

Mondial de l’Automobile – znany wśród zagranicznych gości jako paryski salon samochodowy odwiedził także Robert Kubica. Podczas pokazu zorganizowanego dla VIP-ów, Robert miał możliwość zasiąść za kierownicą nowego Fluence ZE z napędem elektrycznym i przejechać się nim po specjalnym torze testowym zbudowanym na terenie hal wystawowych.

Kubica na targach w Paryżu
“Fluence prowadzi się jak normalny samochód, a jego silnik niemal od razu osiąga wysoki moment obrotowy” – mówi Robert. “Jako kierowca wyścigowy, jestem przyzwyczajony do głośnej pracy silnika przy 18.000 obrotów na minutę. Dlatego właśnie bardzo zdziwiło mnie, że w kabinie jest bardzo cicho!”

Robert nie przyjechał do Paryża tylko po to, aby przez cały dzień podziwiać nowe modele samochodów. Rano odwiedził biura projektowe Renault Sport Technologies. Obejrzał tu różne pojazdy wyścigowe, włącznie z jednoosobowymi bolidami Formuły Renault 2.0 oraz najnowszym modelem rajdowym Mégane R.S. N4, który jest jeszcze w trakcie opracowywania.

Podczas rozmów na tematy techniczne z ekipą inżynierów, Robert omówił najbardziej newralgiczne elementy mechanicznego ustawienia pojazdu i przedstawił plany swojego udziału w kolejnych rajdach, które musi dopasować do napiętego harmonogramu pracy w przerwach między ostatnimi wyścigami tegorocznego sezonu.

Podczas wizyty Robert znalazł czas na krótkie wystąpienie adresowane do pracowników Renault i rozdanie wielu autografów. Potem udał się na teren targów, gdzie spotkał się z prezesem Renault, Carlosem Ghosnem przy głównym stoisku koncernu. Kilka godzin później nadszedł czas na powrót do domu i skupienie uwagi na nadchodzącym wyścigu na torze w Suzuce.

“To mój ulubiony tor” – powiedział Kubica o Grand Prix Japonii, które czeka nas już w przyszły weekend. “Wyścig na torze w Suzuce jest wszystkim doskonale znany. Nie potrzebuje dodatkowej reklamy, bo cieszy się niegasnącą popularnością wśród miłośników sportów motorowych. Lokalny tor jest wprost wymarzonym obiektem dla kierowcy, bo stawia przed nim niezwykle trudne wyzwania i daje ogromną satysfakcję.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica Paryż targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando