mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica od następnego sezonu w Renault

Kubica od następnego sezonu w Renault

To już pewne, że w następnym sezonie Robert Kubica będzie jeździł dla Renault. BMW Sauber F1 Team zgodził się na wcześniejsze zakończenie umowy.

Kubica od następnego sezonu w Renault
Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen powiedział: "Robert odegrał ważną rolę dla nas - i na pewno zrobiliśmy to samo dla niego. Dołączył do nas w 2006 roku jako kierowca testowy Formuły bez doświadczenia, a my wypromowaliśmy go do rangi najlepszego kierowcy naszego zespołu w tym sezonie. Nigdy nas nie zawiódł, od pierwszego pole position w 2008 roku w Bahrajnie aż po pierwsze zwycięstwo w tym roku w Kanadzie. Jesteśmy wdzięczni za jego występy mocne i równe - życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. "   

Kubica sam powiedział: "Jestem bardzo wdzięczny osobom odpowiedzialnym za BMW Sauber F1 Team, że dały mi szansę zasiąść za kokpitem formuły. Myślę, że wiara we mnie była uzasadniona poprzez osiągnięte dobre wyniki. W 2008 roku udało mi się zdobyć pierwsze pole position w Bahrajnie i pierwsze zwycięstwo w Kanadzie. Oba osiągniecia pozostaną dla mnie niezapomnianymi chwilami . W 2010 roku czeka mnie nowe wyzwanie. Życzę wszystkim, z którymi pracowałem w BMW Sauber F1 Team wszystkiego najlepszego na przyszłość. Jestem pewien, że w przyszłości nasze drogi skrzyżują się w Formule 1."
 
Kubica jechał w swoim pierwszym wyścigu Formuły 6 sierpnia 2006 roku w Budapeszcie. Brał udział w 55 Grand Prix dla zespołu BMW Sauber F1 Team, w tym czasie osiem razy znalazł się na podium oraz zdobył łącznie 129 punktów.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 F1 BMW Sauber

Podobne wiadomości:

BMW serii 5 – szczegóły designu

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross