mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica odpowiada na pytania fanów

Kubica odpowiada na pytania fanów

W miniony piątek zespół Lotus Renault GP poprosił swoich fanów, o przysyłanie własnych pytań do Roberta Kubicy, który miał dołożyć wszelkich starań i odpowiedzieć na ich jak największą liczbę. Polak otrzymał ich ponad 1300 w ciągu ostatnich sześciu dni! I chociaż nie było możliwe, aby odpowiedzieć na każde z nich, to dokonał on wyboru i udzielił na nie odpowiedzi.

Kubica odpowiada na pytania fanów
Przede wszystkim, chciałbym przywitać się z wszystkimi! Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, ale po prostu było ich zbyt wiele! Przeczytałem każde pytanie i wybrałem te, które podsumowują wspólne tematy” - mówi Robert Kubica.
Leo: Jak czujesz się pod względem fizycznym i psychicznym?
Psychicznie nie ma żadnego problemu. Fizycznie, jestem nadal trochę słaby, ale mój ogólny stan jest dość dobry. Moja waga powróciła teraz to normalnego poziomu i od kilku tygodni jestem w stanie chodzić bez pomocy. Ogólnie rzecz biorąc, czuję się dosyć dobrze.

Marcin: Czy uważasz, że ten wypadek zmienił coś w Twoim umyśle kierowcy wyścigowego?
Nie sądzę - nie pamiętam nic z wypadku i jestem tylko świadomy jego konsekwencji. Więc dla mnie jest tak, jakby nigdy się nie wydarzył.

Czy uważasz, że to pomaga Ci być jeszcze lepszym kierowcą?
Miejmy taką nadzieję! Ale tak naprawdę nie wiem dlaczego miałoby tak być, ponieważ sądzę, że powrócę dokładnie taki, jaki byłem.

Adi95lbnn: Do jakiego zespołu powrócisz w przyszłym roku?
Jestem kierowcą Lotus Renault GP. Oczywiście brakuje mi tego, że nie jestem w stanie jeździć w tym sezonie, ale sądzę, że moja praca w Enstone nie została zakończona.

Jagodziewski36: Kiedy weźmiesz dla nas udział w wywiadzie telewizyjnym?
Jeszcze nie wiem - tak szybko, jak będę miał czas na zajęcia z mediami. Teraz muszę skoncentrować się na mojej rehabilitacji i programie treningowym.

Sebo: Jakie jest Twoje zdanie na temat zmiany silników na V6 w 2014 roku?
Będę mógł Ci powiedzieć, kiedy przetestuję go, a to szczególnie dlatego, że właściwości jezdne silnika turbodoładowanego są inne niż obecnych jednostek napędowych.

Cichy1986: Czy uważasz, że DRS był dobrym pomysłem?
Tak, jest na torze więcej akcji, a reguła „jednej sekundy różnicy” stwarza więcej sytuacji stanowiących wyzwanie.

PITER12: Jak przebiega Twoja rehabilitacja?
Tak jak powiedziałem wcześniej, jestem zadowolony z tego jak wygląda jej przebieg. Postępy idą w parze z oczekiwaniami i na szczęście nie ma komplikacji, które mogłyby wpłynąć na czas powrotu do zdrowia. Jest wciąż zbyt wcześnie, aby mieć jasny obraz harmonogramu mojego powrotu, ale ważną rzeczą jest ostateczny rezultat, a nie pośpiech.

Adam T. Szczurowski: Co robisz, aby utrzymać wysoką sprawność umysłu, kiedy nie możesz korzystać z symulatora? Czy robisz jakiś trening wizualizacyjny? W jaki sposób utrzymujesz wszystkie instynkty kierowcy wyścigowego podczas rehabilitacji?
Nigdy nie zapomina się jak jeździć rowerem. Nie ma nic, czego potrzebowałbym w tym względzie, jak zawsze dobrze bawię się, grając w gry wideo i to tyle.

Kajetanlewicki: Czy będzie znów gotowy, aby zamieszać w stawce w przyszłym roku i powalczyć o mistrzostwo?
Tak, jeśli chodzi o pierwsze pytanie. Natomiast co do drugiego pytania, to będziemy musieli poczekać do pierwszego testu w 2012 roku!

Mohamed Abdi: Co sądzisz o osiągach zespołu w tym roku?
Są dosyć dobre, chociaż trochę spadają, szczególnie podczas sesji kwalifikacyjnych. Wiem, że jest kilka dobrych usprawnień na nadchodzące wyścigi, a to powinno pomóc odzyskać to, co mieliśmy na początkowych etapach sezonu. Poza tym, na Silverstone kwestia „nadmuchu spalin” wyraźnie wpłynęła na konkurencyjność, którą na pewno odzyskamy w Niemczech w przyszłym tygodniu.

Kamil_42k: Robert, kiedy powrócisz do ścigania, co będzie pierwszą rzeczą, jaką zrobisz?
Zrelaksuję się przez chwilę z moimi inżynierami wyścigowymi w pomieszczeniu konferencyjnym, a następnie rozpocznę pracę.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.