mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica ogłosił swoją decyzję

Kubica ogłosił swoją decyzję

Polski kierowca poinformował swój zespół, że nie jest gotów na starty w początkowej fazie sezonu 2012 roku. Informacja została opublikowana na oficjalnej stronie zespołu Lotus Renault GP.

Kubica ogłosił swoją decyzję
"Nawet jeśli pracowałem bardzo, bardzo ciężko w przeciągu ostatnich kilku tygodni, doszedłem do wniosku, że nie jestem jeszcze pewny gotowości na sezon 2012. Skontaktowałem się z zespołem i poinformowałem ich o sytuacji. To była trudna decyzja do podjęcia, ale jest najbardziej rozsądna. Wiem, że LRGP potrzebuje się przygotować na następny rok, a dalsze przesuwanie terminu nie byłoby dobre. Moja rehabilitacja jest na zadowalającym poziomie, a lekarze są cały czas pod wrażeniem. Po prostu potrzebuję trochę więcej czasu, gdyż chcę być w 100 % gotowy przed zaangażowaniem się w jakąkolwiek jazdę. Żałuję, ze nie byłem w stanie dostarczać nowych informacji i nie pojawiałem się w gazetach. Dziękuję moim przyjaciołom z mediów za zrozumienie, że był to najlepszy sposób dla mnie aby poradzić  sobie z tym co było najcięższym okresem w moim życiu", powiedział Robert Kubica.

Dzisiejsza informacja jest rozczarowująca dla całego zespołu z Enstone, który nadal chce ocenić jego możliwości i poszukać ewentualnego zastępcy podczas zimowych testów w 2012 roku. Po raz kolejny cały Lotus Renault GP życzy "szybkiego powrotu do zdrowia Robert". Szef zespołu Eric Boullier powiedział: "To, że Robert nie wystartuje w Australii podczas startu nowego sezonu nie jest tym czego oczekiwaliśmy. Jednak podjął bardzo dojrzałą decyzję, działając w najlepszym interesie dla LRGP. Jako zespół i rodzina jesteśmy nadal w 100% za nim i pomożemy jak tylko będziemy mogli. Symulator oraz bolid czekają na niego. W między czasie zaczniemy rozmowy z potencjalnymi kandydatami w celu sfinalizowania naszego składu na przyszły rok. Robert będzie mógł powrócić do jego auta we właściwym momencie. W imieniu wszystkich 520 członków zespołu, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia."

Największa tajemnica tego sezonu została dziś rozwiana. Najważniejsze teraz by Robert wrócił do 100% sprawności kierowcy F1. Jego dzisiejsza decyzja  zdejmie z niego presję czasu i będzie on mógł spokojnie przygotowywać się do powrotu. Czy będzie do powrót za kierownice samochodu z Enstone? Bardzo możliwe, ale tylko Robert i jego menadżer Daniele Morelli wiedzą jaki jest plan powrotu i jakie barwy polski kierowca będzie mógł reprezentować po powrocie do zdrowia.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech