mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica ogłosił swoją decyzję

Kubica ogłosił swoją decyzję

Polski kierowca poinformował swój zespół, że nie jest gotów na starty w początkowej fazie sezonu 2012 roku. Informacja została opublikowana na oficjalnej stronie zespołu Lotus Renault GP.

Kubica ogłosił swoją decyzję
"Nawet jeśli pracowałem bardzo, bardzo ciężko w przeciągu ostatnich kilku tygodni, doszedłem do wniosku, że nie jestem jeszcze pewny gotowości na sezon 2012. Skontaktowałem się z zespołem i poinformowałem ich o sytuacji. To była trudna decyzja do podjęcia, ale jest najbardziej rozsądna. Wiem, że LRGP potrzebuje się przygotować na następny rok, a dalsze przesuwanie terminu nie byłoby dobre. Moja rehabilitacja jest na zadowalającym poziomie, a lekarze są cały czas pod wrażeniem. Po prostu potrzebuję trochę więcej czasu, gdyż chcę być w 100 % gotowy przed zaangażowaniem się w jakąkolwiek jazdę. Żałuję, ze nie byłem w stanie dostarczać nowych informacji i nie pojawiałem się w gazetach. Dziękuję moim przyjaciołom z mediów za zrozumienie, że był to najlepszy sposób dla mnie aby poradzić  sobie z tym co było najcięższym okresem w moim życiu", powiedział Robert Kubica.

Dzisiejsza informacja jest rozczarowująca dla całego zespołu z Enstone, który nadal chce ocenić jego możliwości i poszukać ewentualnego zastępcy podczas zimowych testów w 2012 roku. Po raz kolejny cały Lotus Renault GP życzy "szybkiego powrotu do zdrowia Robert". Szef zespołu Eric Boullier powiedział: "To, że Robert nie wystartuje w Australii podczas startu nowego sezonu nie jest tym czego oczekiwaliśmy. Jednak podjął bardzo dojrzałą decyzję, działając w najlepszym interesie dla LRGP. Jako zespół i rodzina jesteśmy nadal w 100% za nim i pomożemy jak tylko będziemy mogli. Symulator oraz bolid czekają na niego. W między czasie zaczniemy rozmowy z potencjalnymi kandydatami w celu sfinalizowania naszego składu na przyszły rok. Robert będzie mógł powrócić do jego auta we właściwym momencie. W imieniu wszystkich 520 członków zespołu, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia."

Największa tajemnica tego sezonu została dziś rozwiana. Najważniejsze teraz by Robert wrócił do 100% sprawności kierowcy F1. Jego dzisiejsza decyzja  zdejmie z niego presję czasu i będzie on mógł spokojnie przygotowywać się do powrotu. Czy będzie do powrót za kierownice samochodu z Enstone? Bardzo możliwe, ale tylko Robert i jego menadżer Daniele Morelli wiedzą jaki jest plan powrotu i jakie barwy polski kierowca będzie mógł reprezentować po powrocie do zdrowia.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.