mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica po pierwszych testach

Kubica po pierwszych testach

Najlepszy nasz kierowca wyścigowy ma za sobą pierwszy dzień pracy w bolidzie F1 na torze Catalunya. Jako oficjalny tester ekipy BMW Sauber Polak przejechał prawie 300 kilometrów.

Kubica po pierwszych testach
Trzeci dzień testów przygotowawczych do sezonu 2006 był bardzo pracowity. Na torze Catalunya pod Barceloną samochody sprawdzało aż osiem zespołów Formuły 1, a wśród nich BMW Sauber. Jednym z kilkunastu jeżdżących wczoraj kierowców był Robert Kubica.

Pierwszy krok na „nowej drodze życia” krakowianin ma już za sobą.
Polak pojawił się w Barcelonie w poniedziałek. Cały wtorek spędził na torze, bacznie obserwując pracę kolegów z teamu. Od początku tygodnia Nick Heidfeld i Jacques Villnenuve objeżdżali dwa bolidyę. Jeden z nich to zupełnie nowy BMW Sauber F1.06, a drugi to hybryda (zeszłoroczne nadwozie połączone z tegorocznym układem napędowym) – model C24B.

W środę nadeszła w końcu długo oczekiwana chwila. Tor opuścił Villeneuve, a jego miejsce zajął Robert. Od rana Kubica kręcił się po paddocku, czekając aż mechanicy przygotują dla niego bolid. Wcześniej Polak jeździł samochodem Formuły 1 tylko raz, podczas grudniowego testu z zespołem Renault. Wówczas jednak była to forma nagrody za zdobycie mistrzostwa World Series by Renault. Teraz był już „u siebie”, oczekując debiutu w roli testera.

We wtorek w samochodzie C24B doszło do awarii skrzyni biegów. Zanim więc nasz kierowca zasiadł za sterami Saubera, musiał zaczekać na zainstalowanie nowej przekładni. Robert kręcił się niecierpliwie po garażu, a mechanicy szykowali i sprawdzali dla niego auto. Historyczna chwila nastąpiła tuż przed południem. Około 11.45 Kubica zasiadł w specjalnie przygotowanym dla niego fotelu Formuły 1 i po chwili rozpoczął pierwszy przejazd w nowych barwach. Zaczął od tradycyjnego okrążenia kontrolnego, a potem powracał na tor już na dłuższe przejazdy. Tor Catalunya okrążył wczoraj 61 razy i pokonał w sumie 288 kilometrów i 530 metrów. Zaliczył więc niemal pełny dystans Grand Prix Hiszpanii (65 okrążeń, 307,323 km). Jak na pierwszy dzień testów w F1, to bardzo dużo.

Czytaj także:

Koniec sielanki 2006-01-19

Prezentacja zespołu Kubicy 2006-01-17

Kubica: 'Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1'  2005-12-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech