mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica podsumowuje sezon

Kubica podsumowuje sezon

"W całym sezonie było dużo momentów, które mnie trochę podłamały, ale... we wszystkich trudnych chwilach człowiek robi się mocniejszy" - pociesza się Robert Kubica po ciężkim roku startów w zespole BMW Sauber. Krakowianin na gorąco podsumowuje swój drugi sezon w Formule 1.

Kubica podsumowuje sezon
Jak podsumuje pan sezon 2007?
Robert Kubica: Z pewnością był to bardzo udany rok dla naszego zespołu. Zrobiliśmy duże postępy i na początku sezonu nikt nie spodziewał się, że nasze bolidy mogą być tak szybkie. Dla mnie jednak było to rok bardzo ciężki. Prawdą jest, że przez problemy techniczne głównie z moim bolidem straciliśmy sporo punktów. Zresztą nie tylko przez technikę. Cieszę się z sukcesu zespołu i tego, co osiągnęliśmy razem, dzięki chłopakom w Hinwil i Monachium. Sam jestem jednak rozczarowany.

Ile stracił pan punktów?
Dużo, nawet bardzo dużo. Zdobyłem 39 a straciłem niemal drugie tyle. Od pierwszego wyścigu w Australii byłem bardzo szybki, ale pojawiały się problemy techniczne.

Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby przez cały rok nie stanął pan na podium...
A w tym sezonie w końcu się zdarzyło. Jeśli chodzi pakiet – bolid i ja – dopóki wszystko działało, mogliśmy spokojnie kilka wyścigów zakończyć w trójce. Nie udało się z powodów niezależnych od mnie. Ze swojej postawy jestem raczej zadowolony, ponieważ nie popełniłem wielu błędów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech