mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica pojedzie autem WRC

Kubica pojedzie autem WRC

Wprawdzie tylko w jednym rajdzie, kończącym tegoroczną karuzelę rajdowych mistrzostw świata, jednak może to oznaczać, że już niebawem zobaczymy naszego rodaka ścigającego się z najlepszymi.

Kubica pojedzie autem WRC
Po bardzo udanym sezonie w Citroenie DS3 RRC, Robert Kubica i jego pilot Maciej Baran będą rywalizować w ostatniej rundzie rajdowych mistrzostw świata, w najwyższej kategorii. Dzięki wsparciu Citroen Racing i szejka Khalid’a Al Qassimi, staną na starcie walijskiej rundy w DS3 WRC z Citroen Abu Dhabi World Rally Team.

Po czterech zwycięstwach w kategorii WRC2, w sześciu rajdach w których brał udział, Robert Kubica może czuć się zadowolony z debiutanckiego sezonu, w którym ścigał się w cyklu rajdowych mistrzostw świata. Polski zawodnik podołał prawdziwemu wyzwaniu, jakim było wygranie w Citroenie DS3 RRC, skrajnie zróżnicowanych imprez międzynarodowych. Obecnie prowadząc w mistrzostwach WRC2, kierowca podejmie próbę zdobycia mistrzostwa. Podczas Rajdu Katalonii RACC, drugie miejsce wystarczy Kubicy do zdobycia jego pierwszego tytułu Mistrza Świata.

Rajd Wielkiej Brytanii, który pierwotnie nie był częścią programu na ten rok, będzie doskonałą okazją, aby zawodnik sprawdził swoje umiejętności podczas rywalizacji na najwyższym poziomie i zdobył niezbędne doświadczenie na przyszłość.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.