mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica spokojny o przyszły sezon

Kubica spokojny o przyszły sezon

"Każdy poczyni krok naprzód. Może będziemy szybsi niż Ferrari, ale za to ktoś inny zrobi się silniejszy? Ja nie martwię się o przyszły sezon" – mówi Robert Kubica w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Kubica spokojny o przyszły sezon
W Hiszpanii trwają testy ekip Formuły 1 przed nowym sezonem. Wczoraj Robert Kubica w BMW Sauberze uzyskał 10. czas. "Testowaliśmy bolidy bez elektronicznej kontroli przyczepności. Kolejnym krokiem będzie dostrojenie auta – systemów kontrolnych silnika. W minionym sezonie mieliśmy problemy z niezawodnością, a teraz wchodzi nowy przepis mówiący, że skrzynia biegów musi wystarczyć na cztery wyścigi a nie jeden. Nad tym teraz pracujemy" – mówi Kubica.

"Jest sześć, czy siedem zespołów, które chcą walczyć o tytuł i na pewno każdy z nich poczyni krok naprzód. Może więc będziemy szybsi niż Ferrari i McLaren, ale za to Renault lub ktoś inny zrobi się jeszcze silniejszy? Musimy zimą pracować nad tym, by nasz krok był jak największy" - dodaje polski kierowca F1.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Kontrnatarcie

auto motor i sport 0000-00-00

Po świetnej passie McLarena Ferrari kontratakuje. Dwa zwycięstwa Kimiego Raikkonena we Francji i Wielkiej Brytanii korygują równowagę sił w F1.

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.