mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica w F1 w 2007?

Kubica w F1 w 2007?

Poczynania Roberta Kubicy podczas pierwszego testu w Formule 1 wywarły duże wrażenie na personelu teamu testowego Renault F1. Wiadomo jednak, że w 2006 roku Polak w F1 raczej nie wystartuje.

Kubica w F1 w 2007?

Wszystkie miejsca są już bowiem zajęte... Najdalsze potwierdzone plany zawodowe mistrza World Series by Renault sięgają tylko kilku dni. Dzisiaj Polak wylatuje z Barcelony, a wieczorem pojawi się na Stade de France w Paryżu, gdzie odbędą się zawody Race of Champions. (...)

Co będzie dalej, możemy się tylko domyślać. 1 grudnia był prawdopodobnie dniem przełomowym w karierze Kubicy. Krakowianin spisywał się w bolidzie F1 tak dobrze, że kolejny, dłuższy test w "jedynce" będzie tylko formalnością. Zapewne już wkrótce Robert ponownie weźmie udział w zimowych przygotowaniach zespołów Formuły 1. Pytanie, z którym z nich i na jakim torze?

Wyjątkowe umiejętności Kubicy pozwalają wierzyć, że jego długoterminowa przyszłość jest już w dużej mierze zabezpieczona i będzie wiązała się z F1. Teraz priorytetem są jednak regularne starty w sezonie 2006 i tutaj Polak nie ma już za bardzo alternatywy. Jedynym sensownym kierunkiem jest druga, po Formule 1, najsilniejsza seria wyścigowa w Europie - GP2. Na razie krakowianin nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu, ale jego menedżer Daniele Morelli nie ukrywa, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy. Możemy się domyślać, że chętnych do zatrudnienia tak utalentowanego zawodnika nie brakuje.

Wszystkie miejsca w Formule 1 są już zajęte, a przyszłoroczne składy właśnie zostały ogłoszone - tłumaczy włoski menedżer Kubicy - Dopiero za rok, przed sezonem 2007, ma zwolnić się kilka miejsc. Robert trochę za wcześnie wygrał mistrzostwo World Series.

Czytaj także:

Kubica o krok od zwycięstwa 2005-11-21

Wywiad: Robert Kubica dla mojeauto.pl 2005-08-24


Podobne wiadomości:

Kubica o krok od zwycięstwa

Kubica o krok od zwycięstwa

Aktualności 2005-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.