mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica w Poznaniu!

Kubica w Poznaniu!

W dniu dzisiejszym Poznań jest niekwestionowaną stolicą sportów motorowych w naszym kraju. Przy okazji imprezy N-Gine Renault F1 Team Show swoje umiejętności licznie zgromadzonej publiczności zademonstruje nasz mistrz F1, czyli sam Robert Kubica, który po raz pierwszy w Polsce przejedzie po torze wyścigowym bolidem F1.

Kubica w Poznaniu!
Bramy Toru Poznań dla publiczności otwarte będą już od godziny 9 rano. Na początek na widzów czekają m.in. symulatory F1, pit stop, czyli zmiana kół na czas, human joystick, czyli gra, w której widownia steruje samochodem na ekranie za pomocą ruchu rąk, show-car, czyli replika 1:1 bolidu F1, monidła, czyli specjalne ekspozycje fotografii Renault F1 Team, dzięki którym każdy może mieć zdjęcie z Robertem Kubicą, butik z oryginalnymi gadżetami zespołu Renault F1 Team oraz niezwykłe zabawy F1 dla rodzin z dziećmi. Wśród atrakcji nie zabraknie Szkoły Jazdy Renault, eksperta doskonalenia techniki jazdy, który przygotował specjalne ćwiczenia w alkogoglach i na trolejach oraz wyjątkowej ekspozycji samochodów rajdowych Renault Zdunek Clio Cup. Fani motoryzacji zobaczą na miejscu najnowszą gamę modeli sportowych Renault, w tym m.in: Lagunę Monaco GP, Megane Coupe-Cabriolet, Clio Gordini, Clio RS, Twingo RS.

Robert Kubica powita widzów na Torze Poznań o godz. 11.45. Po okrążeniu w Megane CC przesiądzie się do Renault Megane Coupe GT Robert Kubica – samochodu z serii limitowanej, sygnowanej nazwiskiem naszego kierowcy F1. Po uroczystości przekazania samochodu odbędzie się kilkunastominutowa sesja autografów przy padoku Formuły 1. O godz. 15.15 Robert Kubica przejedzie po torze nowym Renault Megane Trophy o mocy 360 KM.

W oczekiwaniu na punkt kulminacyjny, fani sportów motorowych zobaczą pokaz umiejętności Karoliny Czapki, naszej utytułowanej zawodniczki wyścigowej. Karolina Czapka zasiądzie za kierownicą Megane Trophy, w którym odnosi swoje największe sukcesy. Następnie na tor wyjadą dwa bolidy Formuły Renault 2000. Kierowcy Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski udowodnią, że nie bez powodu wyścigi Formuły Renault 2.0 są ważnym etapem dla kierowców, którzy marzą o karierze w F1.

O godz. 16.00 na torze zapanuje atmosfera rodem z Grand Prix Formuły 1. Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team, który osiąga prędkość 100 km/h w czasie 2,6 s. Samochód wraz z kierowcą waży 620 kg, czyli ponad 300 kg mniej niż np. Renault Twingo. Silnik, w który wyposażony jest ten pojazd, wytwarza przy najwyższych obrotach hałas o natężeniu 130 dB, czyli porównywalny do startu odrzutowca. Pokaz zakończy uroczysta ceremonia z szampanem, ale nie będzie to koniec emocji dla fanów motoryzacji.

Próba bicia rekordu Guinnessa polegająca na przejeździe jak największej kolumny aut Renault rozpocznie się o godz. 17.30. Aktualny rekord wynosi 565 samochodów, więc żeby go pobić na miejsce musi przyjechać co najmniej 566 aut marki Renault. O tym, czy rekord zostanie pobity, zadecyduje liczba samochodów Renault, które przejadą trasę o długości 3,2 km. Jeśli jakieś auto nie dotrze do mety, nie będzie brane pod uwagę. Zgodnie z zasadami, cała kolumna musi być w ruchu, a odległość między pojazdami powinna wynosić ok. 2 długości samochodu. Rejestrację uczestników można dokonać jeszcze na miejscu w dniu wydarzenia.

Program N-Gine Renault F1 Team Show
17 lipca 2010 r., Tor Poznań

9.00 – oficjalne otwarcie bram toru
animacje i konkursy na scenie oraz atrakcje w miasteczku F1, w tym m.in.:
- pit stop, czyli zmiana kół na czas
- human joystick, czyli interaktywna gra zespołowa, w której widownia za pomocą ruchu rąk steruje pojazdem na ekranie
- symulatory Formuły 1
- mini tor F1, na którym w wyścigu może jednocześnie brać udział 6 osób
- padok Formuły 1
- padok Formuły Renault 2.0
- padok Renault Trophy i Renault Megane GT
- bolid F1 – replika 1:1 prawdziwego bolidu F1
- butik Renault F1 Team – oryginale gadżety Renault F1 Team
- Szkoła Jazdy Renault – ekspert doskonalenia techniki jazdy
- miasteczko Renault Zdunek Clio Cup – samochody rajdowe i zawodnicy Pucharu
- zespół motocyklowy Poland Position - wśród zawodników: Przemek Saleta i Bartek Ogłaza
11.45 – 11.55 przybycie na tor Roberta Kubicy i powitalne okrążenie po torze w Megane CC
11.55 – 12.15  uroczyste przekazanie Robertowi Kubicy samochodu Renault Megane GT z serii limitowanej Robert Kubica
12.15 – 12.35 Robert Kubica – sesja autografów
15.15 – 15.40 Robert Kubica na torze w Renault Megane Trophy
15.40 – 15.55 przejazdy po torze: Renault Megane Trophy (Karolina Czapka) i Formuła Renault 2000 (Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski)
16.00 – 16.20 przejazd Roberta Kubicy po torze bolidem Renault F1 Team
16.30 – 16.40 pożegnanie z Robertem Kubicą na torze, przejazd Megane CC
17.30 – próba bicia światowego rekordu na przejazd największej kolumny aut Renault  
18.30 – zakończenie imprezy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica Formuła 1 tor

Podobne wiadomości:

Megane CC - już w polskich cennikach

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.