mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica w końcu pojedzie!

Kubica w końcu pojedzie!

Już w najbliższy weekend, 4-6 sierpnia, podczas Grand Prix Węgier rozgrywanym na torze Hungaroring, po raz pierwszy w historii Formuły 1 wystartuje Polak, Robert Kubica.

Kubica w końcu pojedzie!

21-letni Kubica dostanie szansę, nie dzięki doskonałym rezultatom, jakie uzyskiwał już od dłuższego czasu na testach oraz treningach przed właściwymi wyścigami, ale dzięki niedyspozycji kolegi z zespołu BMW Sauber F1 Team. Kanadyjski kierowca Jacques Villeneuve bowiem nie będzie mógł wziąć udziału w wyścigu w wyniku wypadku podczas Grand Prix Niemiec w poprzedni weekend.

Dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen, powiedział: "Jacques poinformował nas, że nie jest gotowy do ścigania się po wypadku na Hockenheim. Dotychczasowa postawa Roberta podczas testów i piątkowych treningów przed wyścigami Grand Prix zrobiła ogromne wrażenie na zespole. Teraz zobaczymy, jak się spisze w wyścigu Formuły 1. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, kto będzie się ścigał w pozostałych wyścigach sezonu oraz w przyszłym roku".

Robert Kubica ze spokojem przyjął tę decyzję: "Byłem przygotowany na cały sezon bez startowania w wyścigach, dlatego jestem szczególnie zadowolony z tej szansy. Jestem dumny z ogromnego zaufania, jakim darzy mnie zespół BMW Sauber F1 Team. Zrobię wszystko, by nie zawieść ich oczekiwań".

My mamy nadzieję, iż Kubica wykorzysta w pełni szansę i pokaże włodarzom swojego, ale i nie tylko, zespołu, iż stać go na doskonałe rezultaty, także podczas faktycznej rywalizacji na torze. Obecny sezon powoli już dobiega końca i nadarzyła się okazja, by zademonstrować swoje umiejętności szefom różnych zespołów, które przed nowym sezonem będą szukać odpowiednich kierowców.

Czytaj także:
Schumacher wygrywa, Renault bez formy (2006-07-31)

Papiery idą w górę (2006-07-19)

Kubica znowu najszybszy! (2006-07-14)


Podobne wiadomości:

Schumacher wygrywa, Renault bez formy

Schumacher wygrywa, Renault bez formy

Aktualności 2006-07-31

Kubica znowu najszybszy!

Kubica znowu najszybszy!

Aktualności 2006-07-14

Komentuj:

~slawek 2006-09-13

gratuluje walczy bez respektu dla gwiazdorow f1

~olo 2006-08-03

Gratulacje dla Roberta i powodzenia!!!

~kutwa 2006-08-02

tv 4, ale ja oglądam na RTL- lepsza jakość obrazu

~sportowiec 2006-08-02

super! nie wiecie, kto to będzie transmitował? Ja wierze że jedzi o to żeby wygrać! Chociaż sam start w F1, to chyba i tak baaaardzo duży sukces.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.