mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski

Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski

Już w najbliższy weekend odbędzie 71. Rajd Polski. Tegoroczna runda powraca po kilku latach przerwy do kalendarza WRC. Wszyscy kibice czekają na to jak nad Wisłą zaprezentuje się Robert Kubica. Polski kierowca w Rajdzie Polski wystartuje autem ze specjalnym malowaniem.

Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski
Na mazurskich szutrach WRC gościło w 2009 roku. Wtedy to Rajd Polski wygrał Mikko Hirvonen. Jednak w tym roku wszystkie oczy będą zwrócone na Roberta Kubicę. Polak wystartuje autem w specjalnych okolicznościowych barwach. Samochód Ford Fiesta RS WRC na trasach Rajdu Polski zaprezentuje się w biało-czerwonej kolorystyce.

„Występ w moim kraju będzie czymś specjalnym, choć z drugiej strony będzie to dla mnie nowy rajd, jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi. Co prawda wystartowałem w Rajdzie Polski w zeszłym roku, ale w tym roku nie przejadę stu metrów po takiej samej drodze, więc do startu podejdę tak samo, jak do innych rajdów.Myślę że będzie dużo polskich kibiców. To będzie jedna z najważniejszych sportowych imprez w naszym kraju. Jest u nas wielu fanów rajdów, więc cieszę się, że dostaliśmy taką możliwość z Polskim Związkiem Motorowym, który organizuje Rajd Polski.

Polscy kierowcy będą mieli wielkie wsparcie, a ja chcę po prostu przejechać dobry rajd i dojechać do mety bez popełniania błędów. Wiem, że jeśli ukończę ostatni odcinek i będę zadowolony ze swojej jazdy, to będzie dla mnie udany start. To jest dla mnie najważniejsze.

Jeśli chodzi o rezultaty, nie będę na nie zwracał uwagi. Najważniejsze jest to, aby się uczyć i czerpać frajdę z jazdy. Jeśli po dojechaniu do mety będę zadowolony z tego, co robiłem za kierownicą, to będzie dla mnie najlepszy wynik i źródło dużej satysfakcji.

Ponieważ jest to mój domowy rajd, pomyślałem, że miło by było pokazać moją Fiestę WRC w barwach narodowych i tak postanowiliśmy zrobić. Razem z naszymi partnerami stworzyliśmy wyjątkowy projekt na ten jeden, specjalny rajd.”
– powiedział Robert Kubica.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc Rajd Polski WRC 2

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.