mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski

Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski

Już w najbliższy weekend odbędzie 71. Rajd Polski. Tegoroczna runda powraca po kilku latach przerwy do kalendarza WRC. Wszyscy kibice czekają na to jak nad Wisłą zaprezentuje się Robert Kubica. Polski kierowca w Rajdzie Polski wystartuje autem ze specjalnym malowaniem.

Kubica w nowych barwach na Rajdzie Polski
Na mazurskich szutrach WRC gościło w 2009 roku. Wtedy to Rajd Polski wygrał Mikko Hirvonen. Jednak w tym roku wszystkie oczy będą zwrócone na Roberta Kubicę. Polak wystartuje autem w specjalnych okolicznościowych barwach. Samochód Ford Fiesta RS WRC na trasach Rajdu Polski zaprezentuje się w biało-czerwonej kolorystyce.

„Występ w moim kraju będzie czymś specjalnym, choć z drugiej strony będzie to dla mnie nowy rajd, jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi. Co prawda wystartowałem w Rajdzie Polski w zeszłym roku, ale w tym roku nie przejadę stu metrów po takiej samej drodze, więc do startu podejdę tak samo, jak do innych rajdów.Myślę że będzie dużo polskich kibiców. To będzie jedna z najważniejszych sportowych imprez w naszym kraju. Jest u nas wielu fanów rajdów, więc cieszę się, że dostaliśmy taką możliwość z Polskim Związkiem Motorowym, który organizuje Rajd Polski.

Polscy kierowcy będą mieli wielkie wsparcie, a ja chcę po prostu przejechać dobry rajd i dojechać do mety bez popełniania błędów. Wiem, że jeśli ukończę ostatni odcinek i będę zadowolony ze swojej jazdy, to będzie dla mnie udany start. To jest dla mnie najważniejsze.

Jeśli chodzi o rezultaty, nie będę na nie zwracał uwagi. Najważniejsze jest to, aby się uczyć i czerpać frajdę z jazdy. Jeśli po dojechaniu do mety będę zadowolony z tego, co robiłem za kierownicą, to będzie dla mnie najlepszy wynik i źródło dużej satysfakcji.

Ponieważ jest to mój domowy rajd, pomyślałem, że miło by było pokazać moją Fiestę WRC w barwach narodowych i tak postanowiliśmy zrobić. Razem z naszymi partnerami stworzyliśmy wyjątkowy projekt na ten jeden, specjalny rajd.”
– powiedział Robert Kubica.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc Rajd Polski WRC 2

Podobne wiadomości:

Rozmowa z Thierrym Neuvillem – o Mazurach,...

auto motor i sport 0000-00-00

Zeszłoroczny rajdowy wicemistrz Świata, Belg Thierry Neuville pracował nad ustawieniami samochodu do nietypowych, polskich warunków w poniedziałek oraz we wtorek podczas testów zespołu Hyundai WRC i opowiedział nam o swoich wrażeniach z jazdy na Mazurach.

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.