mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica wygrywa we Włoszech!

Kubica wygrywa we Włoszech!

Robert Kubica nie dał żadnych szans rywalom podczas rajdu Citta di Bassano. Krakowianin wygrał drugą imprezę z trzech w jakich wystartował po wypadku, w którym uczestniczył w lutym zeszłego roku.

Kubica wygrywa we Włoszech!
Polski kierowca w rajdzie Citta di Baassano okazał się najlepszy na siedmiu z dziewięciu rozegranych odcinkach. Polak  startował za kierownicą Subaru Imprezy WRC S12B, tym samym, które zostało odbudowane,  po tym jak Kubica rozbił auto podczas poprzedniego rajdu San Martino di Castrozza. W tamtym rajdzie pilotem Roberta był Jakub Gerber.

Na trasach rajdu Citta di Bassano Kubica wspomagany był przez włoskiego pilota Emanuele Inglesi. W rajdzie mimo popełnienia kilku błędów, m.in. złego doboru opon na jednym z pierwszych odcinków rozgrywanych sobotę, Kubica okazał się nieosiągalny dla rywali, którzy, jak Manuel Sossella startowali autami klasy WRC(Citroenem C4 WRC). Mimo, że po pierwszej pętli prowadził Sossella, to już na drugiej Kubica nie dał szans rywalom i w klasyfikacji generalnej wyprzedził drugiego kierowcę o ponad minutę.

Robert Kubica po raz drugi udowadnia, że nie stracił, ani szybkości, ani instynktu kierowcy wyścigowego, przez zeszłoroczny wypadek, który miał miejsce podczas rajdu Ronde di Andora. Oczywiście ostatnie starty w rajdach to ciągła rehabilitacja i sprawdzanie kondycji oraz sprawności swojego ciała. Wgrany w miniony rajd pokazuje jednak, że powrót do regularnych startów w sporcie motorowym nie musi być, aż tak bardzo odległy.

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Zbawienie Nurburgringu to F1?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Pawel 2012-10-01

Wracaj Robert do F1. Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.