mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Na oesach w Argentynie zabrakło Roberta Kubicy, który skupiał się na reorganizacji zespołu RK World Rally Team. W Portugalii Robert Kubica zasiądzie za kierownicą nowej Fiesty WRC przygotowanej m.in. przez M-Sport.

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii
"Opuściliśmy Rajd Argentyny, aby skupić się na reorganizacji naszego zespołu, ale zgodnie z daną kibicom obietnicą wracamy razem z Maćkiem na trasy WRC, a w Rajdzie Portugalii wystartujemy zupełnie nowym samochodem. Niestety, z uwagi na reorganizację nie mieliśmy czasu, aby przeprowadzić testy nowego auta. W najbliższy weekend czeka nas więc sporo pracy. Będziemy bowiem nie tylko uczyć się nowego samochodu, ale także odcinków specjalnych.Rajd Portugalii wraca na północ kraju. To nowe wyzwanie, bo znam jedynie niedzielny odcinek Fafe. To świetna, ale też trudna próba z fantastyczną atmosferą tworzoną przez ogromną ilość kibiców. W Portugalii RK World Rally Team będzie współpracować z brytyjskim M-Sportem, który przygotował nowe Fiesty. Cały czas pracujemy jednak nad rozwojem naszej ekipy. Dobrze wykorzystaliśmy ostatnie tygodnie i idziemy w odpowiednim kierunku. Dziękuję wszystkim kibicom za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie" - powiedział Robert Kubica.

W Rajdzie Portugalii pojawi się pięć całkowicie nowych Fordów Fiesta RS WRC. Za kierownicą jednej z nich zasiądzie Robert Kubica. Auto będzie przygotowywanie przez RK WRT wspólnie z brytyjskim M-Sportem. Po ponad dekadzie Rajd Portugalii wraca na trasy w okolicach Porto, na słynne na cały świat oesy na północy kraju. Jednym z legendarnych jest próba Fafe. Dwa lata temu Robert Kubica pojawił się na tej trasie podczas imprezy Fafe Rally Sprint.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Hardcore'owy Ford Transit od M-Sport

Hardcore'owy Ford Transit od M-Sport

Premiery 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi