mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica żegna się z Silverstone

Kubica żegna się z Silverstone

Robert Kubica po raz ostatni wystartuje na Silverstone, jednym ze swoich ulubionych torów Formuły 1 - pisze Przegląd Sportowy.

Kubica żegna się z Silverstone

Czy to możliwe, że Robert Kubica podpadł autorowi kalendarza Berniemu Ecclestone'owi? Z tegorocznego rozkładu wypadł już uliczny tor w Montrealu, gdzie rok temu Polak odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, a to nie koniec złych wiadomości. W najbliższy weekend Formuła1 po raz ostatni zagości na słynnym, superszybkim Silverstone - oba wymienione obiekty nasz zawodnik bardzo lubi.

 

Oczywiście zmiany w kalendarzu nie mają nic wspólnego z kontaktami na linii Kubica-Ecclestone, które nie są złe. Prawdą jest jednak, że klasyczne, lubiane przez kierowców obiekty wypierane są przez ultranowoczesne tory - znacznie bezpieczniejsze, ale już nie tak ciekawe jak śliski i ciasny Montreal czy bardzo szybkie Silverstone, które w przyszłym roku zastąpić ma tor w Donington.

- Choć Donington też jest fajny, to jednak Silverstone jest jednym z czołowych obiektów w moim rankingu torów wyścigowych. Konfiguracja trasy jest fantastyczna, a atmosfera bardzo miła. Będzie nam brakowało Silverstone - twierdzi nasz kierowca.

Jednym z ulubionych fragmentów Polaka nie tylko na brytyjskim torze, ale w ogóle ze wszystkich tras, po jakich jeździł, jest sekwencja bardzo szybkich łuków za główną prostą. Tam zawodnicy muszą wykazać się ogromną precyzją i odwagą, a ich samochody muszą być wyjątkowo stabilne w trakcie gwałtownej zmiany kierunku jazdy.

- Silverstone to wymagający tor. Szczególnie początkowy sektor, który po pierwszej sekwencji łuków na Suzuce stanowi największe wyzwanie ze wszystkich torówF1 - przyznaje Robert, spodziewając się, że konfiguracja trasy będzie odpowiadała jego bolidowi.


Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.