mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica żegna się z Silverstone

Kubica żegna się z Silverstone

Robert Kubica po raz ostatni wystartuje na Silverstone, jednym ze swoich ulubionych torów Formuły 1 - pisze Przegląd Sportowy.

Kubica żegna się z Silverstone

Czy to możliwe, że Robert Kubica podpadł autorowi kalendarza Berniemu Ecclestone'owi? Z tegorocznego rozkładu wypadł już uliczny tor w Montrealu, gdzie rok temu Polak odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, a to nie koniec złych wiadomości. W najbliższy weekend Formuła1 po raz ostatni zagości na słynnym, superszybkim Silverstone - oba wymienione obiekty nasz zawodnik bardzo lubi.

 

Oczywiście zmiany w kalendarzu nie mają nic wspólnego z kontaktami na linii Kubica-Ecclestone, które nie są złe. Prawdą jest jednak, że klasyczne, lubiane przez kierowców obiekty wypierane są przez ultranowoczesne tory - znacznie bezpieczniejsze, ale już nie tak ciekawe jak śliski i ciasny Montreal czy bardzo szybkie Silverstone, które w przyszłym roku zastąpić ma tor w Donington.

- Choć Donington też jest fajny, to jednak Silverstone jest jednym z czołowych obiektów w moim rankingu torów wyścigowych. Konfiguracja trasy jest fantastyczna, a atmosfera bardzo miła. Będzie nam brakowało Silverstone - twierdzi nasz kierowca.

Jednym z ulubionych fragmentów Polaka nie tylko na brytyjskim torze, ale w ogóle ze wszystkich tras, po jakich jeździł, jest sekwencja bardzo szybkich łuków za główną prostą. Tam zawodnicy muszą wykazać się ogromną precyzją i odwagą, a ich samochody muszą być wyjątkowo stabilne w trakcie gwałtownej zmiany kierunku jazdy.

- Silverstone to wymagający tor. Szczególnie początkowy sektor, który po pierwszej sekwencji łuków na Suzuce stanowi największe wyzwanie ze wszystkich torówF1 - przyznaje Robert, spodziewając się, że konfiguracja trasy będzie odpowiadała jego bolidowi.


Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.