mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica znowu na czele

Kubica znowu na czele

Hiszpański tor był odsłoną piątego z dziewięciu wyścigów formuły World Series by Renault. Po raz kolejny dużą niespodziankę sprawił Polski kierowca.

Kubica znowu na czele

W niedzielne przedpołudnie serca baskijskich kibiców, zgromadzonych wokół nowego ulicznego toru w Bilbao, podbił najlepszy polski kierowca wyścigowy.

Krakowianin, Robert Kubica, reprezentujący miejscową ekipę Epsilon Euskadi, wygrał pierwszy z dwóch wyścigów 5 rundy World Series by Renault i powiększył swoją przewagę w rankingu kierowców. Kluczem do sukcesu w krótszym wyścigu było pole position, które Kubica wywalczył w sobotę, w pierwszej czasówce.

Ponieważ tor w Bilbao jest bardzo śliski, wyboisty oraz - na prostej start-meta - wyjątkowo wąski, organizatorzy zmienili procedury
startowe. Zawodnicy WSbR ruszali więc nie z miejsca, jak zazwyczaj, lecz za samochodem bezpieczeństwa, co oznaczało że start był lotny (obowiązuje zakaz wyprzedzania do momentu przejechania linii startowej).

Robert bez problemu obronił prowadzenie, które potem pewnie dowiózł do mety. Tym samym, jako pierwszy kierowca w tym sezonie, wygrał więcej niż jeden wyścig WSbR.

Pierwsza piątka klasyfikacja kierowców w World Series by Renault:

1 R. Kubica 86
2 W. Power 62
3 A. Valles 50
4 T. Gommedy 45
5 M. Winkelhock 40

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando