mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

Nie potwierdziły się informacje o rzekomych zmianach personalnych w BMW Sauber F1 Team. Władze zespołu doceniły tym samym całkiem niezłe tegoroczne wyniki, a także postawiły na stabilność składu.

Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

W sezonie 2008 w mistrzostwach świata Formuły 1 barw zespołu ponownie będą bronić ci sami kierowcy - Robert Kubica oraz o osiem lat starszy Nick Heidfeld. Decyzje odnośnie posady kierowcy testowego i rezerwowego zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

"Nick i Robert uzyskują w tym sezonie bardzo dobre rezultaty. Odegrali decydującą rolę w awansie zespołu BMW Sauber F1 Team na trzecie miejsce w Formule 1 i pewne utrzymanie tej pozycji" - powiedział Szef BMW Motorsport, Mario Theissen. "Dla Roberta rok 2007 był pierwszym pełnym sezonem startów w najwyższej kategorii wyścigowej. W ciągu krótkiej kariery w Formule 1 udowodnił, że potrafi dorównać Nickowi. Jest niezwykle szybki i jak na tak młodego kierowcę bardzo dobrze rozumie wszelkie techniczne zagadnienia. Robert to nieoszlifowany diament, którego chcemy zamienić w wygrywającego kierowcę.”

"Jestem w Formule 1 od nieco ponad roku i zdobyłem już bardzo dużo doświadczeń. Mimo tego wciąż uczę się nowych rzeczy i cały czas się rozwijam" - dodał Robert Kubica. "Musimy skupić się na osiągnięciu naszych wspólnych, ambitnych celów i jestem pewien, że zespół zapewni mi odpowiednie warunki do tego, abym mógł odwdzięczyć się za pokładane we mnie zaufanie."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.