mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

Nie potwierdziły się informacje o rzekomych zmianach personalnych w BMW Sauber F1 Team. Władze zespołu doceniły tym samym całkiem niezłe tegoroczne wyniki, a także postawiły na stabilność składu.

Kubica zostaje w BMW Sauber F1 Team

W sezonie 2008 w mistrzostwach świata Formuły 1 barw zespołu ponownie będą bronić ci sami kierowcy - Robert Kubica oraz o osiem lat starszy Nick Heidfeld. Decyzje odnośnie posady kierowcy testowego i rezerwowego zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

"Nick i Robert uzyskują w tym sezonie bardzo dobre rezultaty. Odegrali decydującą rolę w awansie zespołu BMW Sauber F1 Team na trzecie miejsce w Formule 1 i pewne utrzymanie tej pozycji" - powiedział Szef BMW Motorsport, Mario Theissen. "Dla Roberta rok 2007 był pierwszym pełnym sezonem startów w najwyższej kategorii wyścigowej. W ciągu krótkiej kariery w Formule 1 udowodnił, że potrafi dorównać Nickowi. Jest niezwykle szybki i jak na tak młodego kierowcę bardzo dobrze rozumie wszelkie techniczne zagadnienia. Robert to nieoszlifowany diament, którego chcemy zamienić w wygrywającego kierowcę.”

"Jestem w Formule 1 od nieco ponad roku i zdobyłem już bardzo dużo doświadczeń. Mimo tego wciąż uczę się nowych rzeczy i cały czas się rozwijam" - dodał Robert Kubica. "Musimy skupić się na osiągnięciu naszych wspólnych, ambitnych celów i jestem pewien, że zespół zapewni mi odpowiednie warunki do tego, abym mógł odwdzięczyć się za pokładane we mnie zaufanie."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando