mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar: Elmot to "chytry" rajd

Kuchar: Elmot to "chytry" rajd

Rozpoczyna się rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2010. W inaugurującym sezon Rajdzie Elmot – Krause wystartuje załoga Peugeot Sport Polska Rally Team. Zespół przystępuje do współzawodnictwa o zwycięstwo w tym samym składzie, co rok wcześniej. Peugeot 207 S2000 poprowadzi Tomasz Kuchar, a jego pilotem będzie Daniel Dymurski.

Kuchar: Elmot to
Kuchar i Dymurski bronić będą tytułu Mistrzów Polski w klasie Super 2000 oraz – dla Peugeot – w rankingu zespołów producenckich. Zamierzają także poprawić zajętą w 2009 roku drugą pozycję w klasyfikacjach: generalnej oraz zespołów sponsorskich. Rajd Elmot – Krause rozegrany zostanie na klasycznych, doskonale znanych zawodnikom odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy.

"Jeśli chodzi o pierwszą rundę, Rajd Elmot, to mogę obiecać, że damy razem z Danielem i całym zespołem z siebie wszystko, i postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik. Trasy, jak zawsze w Górach Sowich, są niesamowicie wymagające, szybkie i „chytre”, poza tym jest bardzo mocna konkurencja, co też na pewno elektryzuje wszystkich fanów tego sportu. Oby walka trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Do zobaczenia w nadchodzący weekend!" - powiedział Tomasz Kuchar.

"Przyszedł czas na rozpoczęcie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Niestety inaugurujący sezon Rajd Elmot przyjdzie nam rozpocząć w smutnej atmosferze i chciałbym, abyśmy wszyscy o tym pamiętali" – dodał Daniel Dymurski.

"W rozpoczynającym się sezonie fani sportów motorowych będą mogli ponownie zobaczyć Peugeot 207 Super 2000 na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski" – komentuje Dorota Pajączkowska, PR Manager w Peugeot Polska. "Naszym celem jest udział we wszystkich eliminacjach i oczywiście zdobycie tytułu Mistrzów Polski! Wierzymy, że mając doskonały samochód, doświadczoną załogę oraz zgrany zespół, jesteśmy w stanie nasze zamierzenia zrealizować. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, czekamy więc z niecierpliwością na pierwsze oesy w malowniczych Górach Sowich!"

Rajdowy samochód jest przygotowywany do startów w serwisie Peugeot Sport Polska przy alei Krakowskiej w Warszawie.

"Peugeot 207 S2000 poddawany jest od 2007 ciągłej ewolucji" – wyjaśnia Grzegorz Targaszewski, szef techniczny zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team. Dotyczy ona zarówno osiągów, jak i niezawodności. Do tej pory ukazało się czternaście załączników aktualizujących homologację sportową, na podstawie których możemy stosować kolejne ewolucje. Oczywiście dział Peugeot Sport Polska korzysta z nich w zależności od warunków i potrzeb. Na przykład silnik w naszym samochodzie to już trzecia ewolucja motoru Peugeot Sport.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.