mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar: Elmot to "chytry" rajd

Kuchar: Elmot to "chytry" rajd

Rozpoczyna się rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2010. W inaugurującym sezon Rajdzie Elmot – Krause wystartuje załoga Peugeot Sport Polska Rally Team. Zespół przystępuje do współzawodnictwa o zwycięstwo w tym samym składzie, co rok wcześniej. Peugeot 207 S2000 poprowadzi Tomasz Kuchar, a jego pilotem będzie Daniel Dymurski.

Kuchar: Elmot to
Kuchar i Dymurski bronić będą tytułu Mistrzów Polski w klasie Super 2000 oraz – dla Peugeot – w rankingu zespołów producenckich. Zamierzają także poprawić zajętą w 2009 roku drugą pozycję w klasyfikacjach: generalnej oraz zespołów sponsorskich. Rajd Elmot – Krause rozegrany zostanie na klasycznych, doskonale znanych zawodnikom odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy.

"Jeśli chodzi o pierwszą rundę, Rajd Elmot, to mogę obiecać, że damy razem z Danielem i całym zespołem z siebie wszystko, i postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik. Trasy, jak zawsze w Górach Sowich, są niesamowicie wymagające, szybkie i „chytre”, poza tym jest bardzo mocna konkurencja, co też na pewno elektryzuje wszystkich fanów tego sportu. Oby walka trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Do zobaczenia w nadchodzący weekend!" - powiedział Tomasz Kuchar.

"Przyszedł czas na rozpoczęcie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Niestety inaugurujący sezon Rajd Elmot przyjdzie nam rozpocząć w smutnej atmosferze i chciałbym, abyśmy wszyscy o tym pamiętali" – dodał Daniel Dymurski.

"W rozpoczynającym się sezonie fani sportów motorowych będą mogli ponownie zobaczyć Peugeot 207 Super 2000 na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski" – komentuje Dorota Pajączkowska, PR Manager w Peugeot Polska. "Naszym celem jest udział we wszystkich eliminacjach i oczywiście zdobycie tytułu Mistrzów Polski! Wierzymy, że mając doskonały samochód, doświadczoną załogę oraz zgrany zespół, jesteśmy w stanie nasze zamierzenia zrealizować. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, czekamy więc z niecierpliwością na pierwsze oesy w malowniczych Górach Sowich!"

Rajdowy samochód jest przygotowywany do startów w serwisie Peugeot Sport Polska przy alei Krakowskiej w Warszawie.

"Peugeot 207 S2000 poddawany jest od 2007 ciągłej ewolucji" – wyjaśnia Grzegorz Targaszewski, szef techniczny zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team. Dotyczy ona zarówno osiągów, jak i niezawodności. Do tej pory ukazało się czternaście załączników aktualizujących homologację sportową, na podstawie których możemy stosować kolejne ewolucje. Oczywiście dział Peugeot Sport Polska korzysta z nich w zależności od warunków i potrzeb. Na przykład silnik w naszym samochodzie to już trzecia ewolucja motoru Peugeot Sport.

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.