mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych

Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję ponownie wygrał legendarny odcinek Rajdu Barbórka – Kryterium Karowa. Przy ogromnym dopingu kilkudziesięciu tysięcy zgromadzonych wokół trasy kibiców, Hołowczyc wyprzedził o ułamki sekundy Tomasza Kuchara i Sebastiana Frycza. W całym rajdzie najszybszy był natomiast ten drugi

Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych
Początek rajdu był dość pechowy zarówno dla Hołowczyca (Subaru Impreza WRC), jak i dla kilku innych faworytów, w tym Leszka Kuzaja (Subaru Impreza WRC) i aktualnego mistrza Polski Briana Bouffiera (Peugeot 207 S2000). Już na pierwszym odcinku specjalnym „Żerań” złapali oni „kapcie” i ponieśli spore straty czasowe, niemożliwe do odrobienia na tak krótkim rajdzie. Ten pierwszy odcinek praktycznie ustawił klasyfikację generalną rajdu. Zacięta i pasjonująca walka o zwycięstwo toczyła się między wicemistrzami Polski Tomaszem Kucharem i Sebastianem Fryczem (obaj w Subaru Impreza gr. N). Ostatecznie rajd wygrał Kuchar wyprzedzając o 2 sek. Frycza. Hołowczyc z Kurzeją zajęli 7. miejsce.

Największe emocje budziła, jak zwykle, słynna „Pani Karowa”. Dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski co roku pasjonują się, kto dostarczy najwięcej wrażeń, pojedzie najładniejszymi poślizgami, uzyska najlepszy czas i zostanie „królem Karowej”. W tym roku emocje były wprost niezwykłe, a o zwycięstwie zadecydowała różnica zaledwie 0,06 s., dzieląca zwycięskiego Hołowczyca i drugiego na mecie Kuchara. Nowy król wraz z pilotem przejechali rundę honorową otwartym Nissanem Navara przy ogromnym aplauzie i chóralnych śpiewach kibiców. W centralnym punkcie Karowej, przy słynnej beczce zostały im wręczone pamiątkowe, bardzo efektowne puchary w kształcie warszawskiej Syrenki.

"Jesteśmy z Łukaszem bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać legendarną Karową. Pojechałem najszybciej, jak potrafiłem i do tego mieliśmy przysłowiowy łut szczęścia. Wygraliśmy z Tomkiem zaledwie o 6 setnych sekundy, a więc o kilkadziesiąt centymetrów. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek rywalizacja była tak wyrównana. Ale tak jest w sporcie, ktoś musi zwyciężyć. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem owacji, jaką zgotowali nam kibice na Karowej, nie myślałem, że jestem wciąż tak popularny wśród nich, bo przecież zbyt wiele w Polsce nie startuję, a jednak…" - powiedział na mecie uradowany Krzysztof Hołowczyc.

Rajd Barbórka wygrali Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski przed Sebastianem Fryczem i Jackiem Rethe oraz Mariuszem Stecem i Zbigniewem Gruszką.

"Daliśmy z siebie wszystko" - powiedział dziennikarzowi portalu Autoklub.pl, zwycięzca 45. edycji Rajdu Barbórka Warszawska Tomasz Kuchar. "Dziękuję kibicom za doping. To był jeden z najlepszych rajdów w moim życiu. Dedykuję zwycięstwo mojej córeczce, która kończy dzisiaj dwa lata. Przed Karową byłem tak zestresowany, tak napięty. Ściganie się z Sebastianem, jednym z najlepszych kierowców w Polsce, to czysta przyjemność" - dodał wrocławianin.

Podobne wiadomości:

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Aktualności 2012-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech