mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych

Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję ponownie wygrał legendarny odcinek Rajdu Barbórka – Kryterium Karowa. Przy ogromnym dopingu kilkudziesięciu tysięcy zgromadzonych wokół trasy kibiców, Hołowczyc wyprzedził o ułamki sekundy Tomasza Kuchara i Sebastiana Frycza. W całym rajdzie najszybszy był natomiast ten drugi

Kuchar i Hołowczyc w rolach głównych
Początek rajdu był dość pechowy zarówno dla Hołowczyca (Subaru Impreza WRC), jak i dla kilku innych faworytów, w tym Leszka Kuzaja (Subaru Impreza WRC) i aktualnego mistrza Polski Briana Bouffiera (Peugeot 207 S2000). Już na pierwszym odcinku specjalnym „Żerań” złapali oni „kapcie” i ponieśli spore straty czasowe, niemożliwe do odrobienia na tak krótkim rajdzie. Ten pierwszy odcinek praktycznie ustawił klasyfikację generalną rajdu. Zacięta i pasjonująca walka o zwycięstwo toczyła się między wicemistrzami Polski Tomaszem Kucharem i Sebastianem Fryczem (obaj w Subaru Impreza gr. N). Ostatecznie rajd wygrał Kuchar wyprzedzając o 2 sek. Frycza. Hołowczyc z Kurzeją zajęli 7. miejsce.

Największe emocje budziła, jak zwykle, słynna „Pani Karowa”. Dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski co roku pasjonują się, kto dostarczy najwięcej wrażeń, pojedzie najładniejszymi poślizgami, uzyska najlepszy czas i zostanie „królem Karowej”. W tym roku emocje były wprost niezwykłe, a o zwycięstwie zadecydowała różnica zaledwie 0,06 s., dzieląca zwycięskiego Hołowczyca i drugiego na mecie Kuchara. Nowy król wraz z pilotem przejechali rundę honorową otwartym Nissanem Navara przy ogromnym aplauzie i chóralnych śpiewach kibiców. W centralnym punkcie Karowej, przy słynnej beczce zostały im wręczone pamiątkowe, bardzo efektowne puchary w kształcie warszawskiej Syrenki.

"Jesteśmy z Łukaszem bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać legendarną Karową. Pojechałem najszybciej, jak potrafiłem i do tego mieliśmy przysłowiowy łut szczęścia. Wygraliśmy z Tomkiem zaledwie o 6 setnych sekundy, a więc o kilkadziesiąt centymetrów. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek rywalizacja była tak wyrównana. Ale tak jest w sporcie, ktoś musi zwyciężyć. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem owacji, jaką zgotowali nam kibice na Karowej, nie myślałem, że jestem wciąż tak popularny wśród nich, bo przecież zbyt wiele w Polsce nie startuję, a jednak…" - powiedział na mecie uradowany Krzysztof Hołowczyc.

Rajd Barbórka wygrali Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski przed Sebastianem Fryczem i Jackiem Rethe oraz Mariuszem Stecem i Zbigniewem Gruszką.

"Daliśmy z siebie wszystko" - powiedział dziennikarzowi portalu Autoklub.pl, zwycięzca 45. edycji Rajdu Barbórka Warszawska Tomasz Kuchar. "Dziękuję kibicom za doping. To był jeden z najlepszych rajdów w moim życiu. Dedykuję zwycięstwo mojej córeczce, która kończy dzisiaj dwa lata. Przed Karową byłem tak zestresowany, tak napięty. Ściganie się z Sebastianem, jednym z najlepszych kierowców w Polsce, to czysta przyjemność" - dodał wrocławianin.

Podobne wiadomości:

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Replika Syreny Sport na 50. Rajdzie Barbórka

Aktualności 2012-12-03

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Rajdowe Mitsubishi Space Star

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.