mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar po 6 latach

Kuchar po 6 latach

Tomasz Kuchar, jadący Subaru Impreza, wygrał w ubiegły weekend trzecią edycję Rajdu Magurskiego. Wrocławianin na zwycięstwo w eliminacji zaliczanej do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekał blisko sześć lat. Ostatnim razem tryumfował podczas Rajdu Karkonoskiego w 2001 roku.

Kuchar po 6 latach
Pierwsza runda tegorocznych mistrzostw obfitowała w wiele niespodzianek. Głównym faworytem do zwycięstwa typowany był ubiegłoroczny Mistrz Polski Leszek Kuzaj, jednak zawodnik Subaru Rally Team Poland jeszcze podczas pierwszego etapu imprezy wpadł w zaspę śnieżną i stracił do czołówki blisko 12 minut. Mimo szaleńczego pościgu na kolejnych próbach (Kuzaj zapisał na swoim koncie najwięcej oesowych zwycięstw) strata okazała się zbyt duża i Krakowianin został sklasyfikowany dopiero na 16 pozycji.

Szybka i czysta jazda Tomasza Kuchara pozwoliła mu na zwycięstwo w zimowo-wiosennej aurze jaka panowała na trudnych techniczne trasach wokół Gorlic. Kuchar na mecie wyprzedził powracającego po dłuższej przerwie na polskie odcinki specjalne, Pawła Dytko (Mitsubishi Lancer). Pochodzący z Nysy Dytko potwierdził swoją wysoką klasę i mimo ponad czteroletniej absencji, na finiszu stracił do Kuchara zaledwie 7,9 s.

Trzecie miejsce powędrowało z kolei do Sebastiana Frycza. Popularny „Frytka” za kierownicą Subaru Impreza okazał się wolniejszy od lidera o 40 sekund. Frycz podczas drugiego etapu wykorzystał Michała Bębenka (Mitsubishi Lancer), który na 11 próbie przebił oponę i wypadł z ostatniego miejsca podium na czwarte miejsce.

O sporym pechu mogą mówić kierowcy jadący nowymi autami klasy Super 2000. Tomasz Czopik za kierownicą Volkswagena Polo S2000 mimo bardzo dobrego początku podczas drugiego etapu popełnił poważny błąd i z drugiej pozycji spadł w łącznej klasyfikacji na siódme miejsce. Nie do końca udanie ułożył się po myśli występ kierowcy fabrycznego zespołu Fiata, Macieja Lubiaka. Lubiak startując po raz pierwszy za kierownicą modelu Grande Punto S2000 szukał przez większą część rajdu optymalnego ustawienia w swoim samochodzie co niestety przełożyło się na 10 miejsce w generalce.

Komentuj:

~Tyska;* 2007-04-19

subaru... poprostu boSsSsSkie;P mi osobiście bardziej podobaja się bez naklejek;P pozdrowionka ;*

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.