mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar w Golfie

Kuchar w Golfie

Znany dolnośląski kierowca rajdowy, Tomasz Kuchar będzie gościem pierwszej eliminacji Volkswagen Castrol Cup. Były uczestnik eliminacji do mistrzostw świata WRC poprowadzi jednego z porywistych Golfów V diesel.

Kuchar w Golfie

Już w ten weekend, za kierownicami 19 identycznych aut z 2-litrowymi TDI o mocy 185 koni zasiądą kierowcy z trzech krajów goszczących puchar.

Podczas pierwszych zawodów jednego z Golfów poprowadzi Tomasz Kuchar. Wrocławianin zastąpi tym samym innego VIPa, Tomasz Golloba, który miał pierwotnie pojawić się w inaugurującej sezon imprezie.

O swoim starcie za kierownicą wyścigowego Volkswagena rajdowiec powiedział: "Traktuję to jako zabawę, więc o tremie nie może być mowy. Poza zabawą to dla mnie cenne doświadczenie. Uważam, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego."

Wiadomo, że wczoraj miał on możliwość pierwszego, poważnego zapoznania się wyścigówką podczas testów na torze Pozań. Już w sobotę sprawdzian generalny - pierwszy wyścig. Co ciekawe, wstęp dla wszystkich kibiców jest bezpłatny.

Oto pełen kalendarz Volkswagen Castrol Cup:
1. 15-16 Kwiecień - POZNAŃ (PL)
2. 29-30 Kwiecień - BRNO (CZ)
3. 03-04 Czerwiec - KIELCE (PL)
4. 08-09 Lipiec - POZNAŃ (PL)
5. 12-14 Sierpień - EUROSPEEDWAY (D)
6. 02-03 Wrzesień - KIELCE (PL)
7. 07-09 Październik - OESCHERSLEBEN (D)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.