mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar w Golfie

Kuchar w Golfie

Znany dolnośląski kierowca rajdowy, Tomasz Kuchar będzie gościem pierwszej eliminacji Volkswagen Castrol Cup. Były uczestnik eliminacji do mistrzostw świata WRC poprowadzi jednego z porywistych Golfów V diesel.

Kuchar w Golfie

Już w ten weekend, za kierownicami 19 identycznych aut z 2-litrowymi TDI o mocy 185 koni zasiądą kierowcy z trzech krajów goszczących puchar.

Podczas pierwszych zawodów jednego z Golfów poprowadzi Tomasz Kuchar. Wrocławianin zastąpi tym samym innego VIPa, Tomasz Golloba, który miał pierwotnie pojawić się w inaugurującej sezon imprezie.

O swoim starcie za kierownicą wyścigowego Volkswagena rajdowiec powiedział: "Traktuję to jako zabawę, więc o tremie nie może być mowy. Poza zabawą to dla mnie cenne doświadczenie. Uważam, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego."

Wiadomo, że wczoraj miał on możliwość pierwszego, poważnego zapoznania się wyścigówką podczas testów na torze Pozań. Już w sobotę sprawdzian generalny - pierwszy wyścig. Co ciekawe, wstęp dla wszystkich kibiców jest bezpłatny.

Oto pełen kalendarz Volkswagen Castrol Cup:
1. 15-16 Kwiecień - POZNAŃ (PL)
2. 29-30 Kwiecień - BRNO (CZ)
3. 03-04 Czerwiec - KIELCE (PL)
4. 08-09 Lipiec - POZNAŃ (PL)
5. 12-14 Sierpień - EUROSPEEDWAY (D)
6. 02-03 Wrzesień - KIELCE (PL)
7. 07-09 Październik - OESCHERSLEBEN (D)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?