mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kulą w pożar

Kulą w pożar

Pożar samochodu lub ładunku podczas transportu  to poważny problem i wbrew pozorom zdarza się często. Ogień jest szczególnie groźny w przypadku samochodów ciężarowych i ich ładunku. Zajęty prowadzeniem pojazdu kierowca przeważnie zauważa płomienie za późno – szczególnie jeśli ten wybuchł w przyczepie. W takich przypadkach nieocenionym rozwiązaniem może być kula gaśnicza.

Kulą w pożar
Kula gaśnicza to proste urządzenie, którego zadaniem jest gaszenia pożarów jeszcze w zarodku. Kula to zamknięty w styropianowej, pokrytej syntetyczna powłoką oprawie proszek gaśniczy, uzbrojony w niewielki ładunek wybuchowy. Urządzenie aktywuje się (wybuchając) automatycznie w przeciągu 3 do 10 sekund od momentu gdy znajdzie się w płomieniach. Siła rażenia kuli nie zagraża bezpieczeństwu człowieka i środowiska naturalnego. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze (1,3 kg) produkt może być przymocowany zarówno pod maską samochodową, jak i w naczepie w okolicach przewożonego ładunku. Zależnie od umiejscowienia, produkt jest w stanie zdławić ogień w granicach do 10 metrów kwadratowych, zatem kilka takich kul praktycznie redukuje do zera możliwość rozprzestrzenienia się ognia. Kula jest skuteczna nawet wtedy, gdy w jej okolicy nie ma człowieka, który mógłby ją obsłużyć. Zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa bez konieczności ponoszenia wydatków na skomplikowane systemy przeciwpożarowe.  

Kulę można także zainstalować pod maską samochodu, chroniąc w ten sposób pojazd przed rozprzestrzenieniem się pożaru, gdyby wybuchł w okolicy silnika. Produkt jest bowiem odporny na wysokie temperatury (według producenta może być stosowany w pomieszczeniach o temperaturze nawet ponad 50°C) i uderzenia. Działa tylko w razie kontaktu z ogniem.

Produkt jest aktywny przez 5 lat, a jego cena waha się w okolicach 200 zł za sztukę. Skuteczność produktu potwierdza szereg rekomendacji m.in. Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Stowarzyszenia Pożarników Polskich. Produkt posiada też certyfikat ISO 9001:2000 oraz wiele innych, które są gwarancją najwyższej jakości. Transport Kuli gaśniczej jest zgodny z klasyfikacją ADR i RID. Urządzeniem można zamówić u specjalistycznych dystrybutorów, bądź poprzez stronę www.kulagasnicza.pl.
Tematy w artykule: ciężarowe

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~mojeautopl 2009-03-26

tak jest takie urządzenie i się nazywa bezpiecznik :)

~janusz311@onet.eu 2009-03-24

Gdy nastapi zwarcie w ukladzie elektrycznym.moze jestem zapoznniony w technolegiach,czy jest takie urzadzenie ktore eliminuje zagrozenie zwarc elektrycznych.Prosze o wyczerpujace i madre odpowiedzi na w/w adres.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.