mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Wrzesień ubiegłego roku. Świat obiega informacja o fałszerstwie Volkswagena w silnikach Diesla. Na jaw wychodzą kompromitujące fakty nie tylko o VW, ale też o polityce Unii dotyczącej jednostek wysokoprężnych. Jednak czy ta afera nadszarpnęła popularność tych silników?

Kupujemy coraz mniej diesli

Według raportu firmy LMC Automotive, w marcu bieżącego roku udział aut wyposażonych w silnik Diesla na tle całego rynku nowych osobówek w Europie Zachodniej wyniósł szacunkowo około 49,1%. To o prawie 2 punkty procentowe mniej niż w tym samym miesiącu w zeszłym roku. Eksperci branżowi twierdzą, że nie jest to bynajmniej niespodzianka, ale raczej kontynuacja trendu obserwowanego systematycznie od kilku ostatnich lat.

Analitycy z LMC Automotive są jednak przekonania, że diesle wrócą w poszczególnych miesiącach tego roku do 50-procentowego udziału w rynku.  Na koniec bieżącego roku kalendarzowego spodziewany jest poziom poniżej tej wartości.

W ujęciu liczbowym rynek nowych samochodoów osobowych z dieslem na Starym Kontynencie wypracował nawet wzrost wynoszący niespełna 60 000 egzemplarzy (do nieco ponad 1,83 mln sztuk). Szkopuł w tym, że europejski rynek motoryzacyjny jako całość może pochwalić się jeszcze wyższym wzrostem.

Natomiast wynik segmentu diesli na koniec całego bieżącego roku zamknie się według prognoz LMC Automotive na poziomie około 6,92 mln egzemplarzy.

Tematy w artykule: raporty silnik diesla

Podobne wiadomości:

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

Aktualności 2015-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic