mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj Mistrzem Polski

Kuzaj Mistrzem Polski

Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza WRX) zostali Mistrzami Polski Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kuzaj Mistrzem Polski
Zawodnicy zespołu Subaru Poland Rally Team zajęli drugie miejsce w 1. Rajdzie Wawelskim GETIN-Subaru – ostatniej eliminacji RSMP. Do zwycięzcy Zbigniewa Gabrysia zabrakło im zaledwie 1,3 sekundy. Leszek Kuzaj zapewnił sobie jednak drugi z rzędu tytuł mistrzowski, ponieważ wyprzedził głównego konkurenta Michała Bębenka, który zajął trzecie miejsce. Obaj kierowcy podziękowali sobie na mecie za sportową walkę przez cały sezon.
 
"Radość jest wielka. Cieszę się, że możemy świętować właśnie w Krakowie, moim rodzinnym mieście! Do zwycięstwa zabrakło niewiele ponad sekundy, ale na ostatnim oesie nie chciałem już ryzykować. Mamy upragniony tytuł i to jest najważniejsze! Choć zdobyliśmy go w dramatycznych okolicznościach. W czasie pierwszego etapu była awaria skrzyni i zawieszenia, a w końcówce w naszym Subaru zaczęła przerywać pompa paliwa. Na szczęście udało mi się ją naprawić. Cały sezon dla nas był dość dramatyczny.
 
Z powodu wypadków, czy awarii "podarowaliśmy" konkurentom kilkadziesiąt punktów. Ale do końca wierzyliśmy, że się uda. To ogromna zasługa całego zespołu. Mechanicy dokonywali cudów. Ta wymiana skrzyni w 18 minut to był prawdziwy majstersztyk na tym rajdzie! Wszyscy spisali się rewelacyjnie. I właśnie całemu Zespołowi Subaru Poland Rally Team dedykuję nasz sukces. Konkurentom dziękuję za zaciętą i sportową walkę. Udało nam się wspólnie sprawić, że rajdy w Polsce ponowie stały się ciekawym, emocjonującym widowiskiem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej." - powiedział na mecie rajdu Leszek Kuzaj.
 
Leszek Kuzaj, Michał Bębenek oraz Michał Sołowow obronili swoje pozycje z ubiegłego roku. Kuzaj został Mistrzem Polski, Bębenek Wicemistrzem, a Sołowow II Wicemistrzem. Zespół Subaru Poland Rally Team zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów RSMP.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.