mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj kontynuuje w PCWRC

Kuzaj kontynuuje w PCWRC

Została podjęta decyzja o startach w przyszłym roku zespołu Subaru Poland Rally Team i Leszka Kuzaja w cyklu Production Car Mistrzostw Świata. Rok 2007 będzie drugim pełnym sezonem startów Polaka w tej klasie rozgrywek.

Kuzaj kontynuuje w PCWRC

"Jest to dla mnie najbardziej radosna wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Nie tylko będę mógł w przyszłym sezonie startować w Mistrzostwach Świata, ale reprezentował będę barwy polskiego zespołu - Subaru Poland Rally Team" - powiedział Leszek Kuzaj. 

"Rok 2006 poświęciliśmy na zdobywanie doświadczeń, w następnym sezonie będę chciał powalczyć o jak najwyższą lokatę w tej klasyfikacji. Będzie to niewątpliwie ciężki, pełen wyzwań rok. Tym bardziej, że zapowiada się niesłychanie mocna konkurencja, deklaruje  swój udział wielu znakomitych kierowców o międzynarodowej sławie, którzy w Mistrzostwach Świata spędzili niejeden sezon. Do każdej z zaplanowanych eliminacji, z których tylko jedna jest mi nieznana, będę starał się jak najlepiej przygotować. Samochodami do startów, zarówno w kraju jak i za granicą, zajmować się będzie moja firma i moi mechanicy" - dodał Krakowianin.

Zespół Subaru Poland Rally Team weźmie udział w sześciu eliminacjach Mistrzostw Świata. Pierwszy start już w marcu w Meksyku, następne w Argentynie, Grecji i Japonii, aby zakończyć sezon eliminacjami w Irlandii i Walii.

W PCWRC zapowiedzieli udział między innymi gwiazda fińskich rajdów 25-letni Juho Hänninen, startujący w eliminacjach MŚ Skodą WRC Austriak Andreas Aigner, pochodzący z Kataru, tegoroczny mistrz tej kategorii Nasser bin Saleh al-Attiyah, mistrz Portugalii Armindo Araujo. Argentyński zespół Tango Rally Team wystawi Marcosa Ligato, Gabriela Pozzo i Sebastiana Beltrana. Z debiutantów najprawdopodobniej zobaczymy syna członka Parlamentu Europejskiego Riccardo Bossiego.

Komentuj:

~kacper 2007-01-15

proszę pana a jakim pan autem jeździ na codzień

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando