mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj - reszta Polski: 4-0

Kuzaj - reszta Polski: 4-0

Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) wygrał czwartą eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdu Subaru rozgrywany w okolicach Krakowa. Kuzaj ponownie nie dał żadnych szans rywalom meldując się z ponad 2-minutową przewagą nad drugim sklasyfikowanym Michałem Bębenkiem (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Kuzaj - reszta Polski: 4-0
Duet Subaru Rally Team Poland w składzie Leszek Kuzaj/Maciej Szczepaniak prowadził od początku rajdu meldując się na mecie pierwszego etapu z prawie minutową przewagą. Krakowsko-wrocławska załoga Subaru Imprezy najlepiej zniosła trudy rajdu i bez żadnych większych problemów wygrała czwarty rajd sezonu RSMP.

Drudzy na mecie w Krakowie zameldowali się bracia Bębenkowie w Mitsubishi Lancer Evo IX, dla których był to pierwszy od dłuższego czasu udany rajd w tym sezonie. Trzeci na mecie zjawił się Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem. Startująca również w Mitsubishi Lancer Evo IX załoga Cersanit Rally Team przez większą część rajdu borykała się z awarią cylindrów w silniku dlatego trzecie miejsce w rajdzie i utrzymanie drugiej pozycji w klasyfikacji rajdu można uznać za duży sukces.

Z walki o czołowe miejsca wycofać się musiał Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer Evo IX). Na dziewiątym odcinku specjalnym kierowca wypadł z trasy i urwał koło, a o dalszej jeździe nie było już mowy.

W klasie S1600 bezkonkurencyjny okazał się Michał Kościuszko w Suzuki Swift S1600. Młody Krakowianin wyprzedził drugiego na mecie Piotra Adamusa w Peugeocie 206 S1600 o blisko półtorej minuty. Trzecie miejsce w klasie przypadło Dariuszowi Polońskiemu, drugiemu kierowcy zespołu Peugeot.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski z liczbą 44 punktów prowadzi Leszek Kuzaj. Drugi jest Michał Sołowow, który w dotychczas czterech rozegranych rundach zgromadził na swoim koncie 22 punkty. O jedno oczko mniej ma Wrocławianin Tomasz Kuchar, który w Rajdzie Subaru zajął ósme miejsce.

Komentuj:

~szuter 2007-01-06

ja mam subaru gt to co ma 225km i wymiata to co musi robic takie co ma 300km

~Klocek 2006-10-25

subaru impreza to moje marzenie

~arek 2006-10-03

jak zginąć to w takim aucie

~kroti 2006-09-18

subaru to cool samochody uwielbiam ten odgłos samochodów podczas jazdy a subaru najbardziej pozdro

~Dragon 2006-08-28

jeszcze wygrają!!!!!!!!!!!!bo to polacy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech