mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj sprawdzał Fabię S2000

Kuzaj sprawdzał Fabię S2000

Leszek Kuzaj już po pierwszym zapoznaniu ze Skodą Fabią S2000. We wtorek Skoda Motorsport dostarczyła samochód do Krakowa, a już dzień później Leszek Kuzaj testował rajdówkę na asfaltowej nawierzchni.

Kuzaj sprawdzał Fabię S2000
"Samochód wygląda imponująco, ale to nie tylko walory wizualne powodują, że jest uważany za najlepsze auto S2000 na świecie. Przede wszystkim właściwości trakcyjne, łatwość i precyzja prowadzenia auta są na bardzo wysokim poziomie. Bardzo ważne jest też to, że dysponujemy pierwszym samochodem w specyfikacji 2010, który został dostarczony do zespołu importerskiego" - powiedział podekscytowany samochodem Leszek Kuzaj.

"Mamy pełen dostęp do technologii zespołu fabrycznego i to faktycznie może mieć znaczący wpływ na walkę o najwyższe trofea w tegorocznym sezonie. Zespół mechaników przeszedł również profesjonalne szkolenie, dzięki któremu moja praca z samochodem będzie jeszcze efektywniejsza" - dodał kierowca.

"Wczoraj odbyłem pierwsze jazdy, które pewnie trudno nazwać testami, było to raczej zapoznanie się z samochodem. Jeździłem po nieużywanym lotnisku o na nawierzchni asfaltowej. Miejsce z założenia jest odosobnione i można spokojnie popracować. Przejechałem około 20 km i co mogę powiedzieć? Jestem pod wielkim wrażeniem silnika i jego momentu obrotowego. Także zawieszenie spisuje się rewelacyjnie, a samo prowadzenie auta - jest bezbłędne. Na pewno widać postęp technologiczny w specyfikacji 2010 vs 2009. Wczoraj wykonaliśmy test przyspieszenia auta od 0 do 100km/h i okazało się, że Fabia osiąga prędkość 100km/h już po 4 sekundach (pomiar ręczny). Jest to pierwsze auto S2000, którym można przejechać zakręt w długim kontrolowanym poślizgu, nie tracąc mocy i prędkości" - opowiada Leszek Kuzaj.

"Porównując Fabię S2000 z Fabią WRC, którą ostatnio startowałem, to powiedziałbym, że auto w specyfikacji WRC dysponuje większym potencjałem mocy i momentu obrotowego, natomiast S2000 w specyfikacji 2010 przewyższa technologicznie i trakcyjnie WRC z roku 2005. Rozpoczynamy pracę z samochodem z innej epoki, to zupełnie nowy rozdział w mojej dotychczasowej sportowej karierze" - dodał Kuzaj.

"Cieszymy się, że auto tak bardzo przypadło Leszkowi Kuzajowi do gustu. Teraz czeka go ciężka praca i przygotowania do sezonu, który rozpoczyna się już w połowie kwietnia. Wcześniej mamy jeszcze w planie spotkania z dziennikarzami sportowymi zajmującymi się tematyką rajdową - będą mieli okazję przetestować samochód oraz spotkać się z jego kierowcą i całym zespołem ŠkodaCastrol Rally Team. Na początku kwietnia, klika dni przed pierwszą eliminacją Rajdowych Mistrzostw Polski zaplanowana jest jeszcze oficjalna prezentacja zespołu" powiedział Tomasz Piasny, Kierownik Zespołu PR Skoda Auto Polska S.A.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.