mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Leszek Kuzaj pilotowany przez Macieja Szczepaniaka wygrali Platinum 63 Rajd Polski - trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy i Polski. Załoga Subaru Impreza zameldowała się na mecie z przewagą 51,5 sek. nad drugimi w generalnej klasyfikacji Oscarem Svedlundem i Bjornem Nilssonem.

Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Szwedzka para zdołała odeprzeć ataki pierwszych liderów zawodów Michała Sołowowa i Macieja Barana startujących Mitsubishi Lancerem Evo IX. Po przebiciu dwóch opon na odcinku specjalnym nr 8, kielecko-krakowski duet dotarł do mety na trzecim miejscu ze stratą 1 min. 25,6 sek. do zwycięzców.

Dzięki wygranej w Platinum 63 Rajdzie Polski Leszek Kuzaj z Maciejem Szczepaniakiem zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czwarci na mecie zawodów Giandomenico Basso/Mitia Dotta zdobyli do czempionatu Starego Kontynentu 5 punktów, dzięki czemu po trzech rajdach są samotnymi liderami w klasyfikacji.

W klasie A6 bezapelacyjnie zwyciężyli Kris Meeke i Glenn Patterson. Brytyjska załoga jadąca Citroenem C2-R2 w sumie wygrała w swojej klasie 9 z 12 odcinków specjalnych. Pozostałe trzy próby padły łupem Sebastiana Frycza i Bartłomieja Boby. Ekipa Fiata Punto tym samym okazała się najszybsza w klasie Super 1600. Frycz i Boba wyprzedzili o 34,1 sek. Michała Kościuszkę i Jarosława Barana (Suzuki Swift), którzy pozostają na czele klasyfikacji Super 1600.

W Rajdowym Pucharze Peugeota zwycięstwo odnieśli Łukasz Habaj i Jacek Spentany. Załoga Peugeota 206 XS z kompletem 50 punktów prowadzi w pucharowej klasyfikacji. W klasie A7 triumfowali Tomasz Porębski i Tomasz Spurek w Fordzie Fiesta ST.

Platinum 63 Rajd Polski przeszedł już do historii. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zawodnicy ścigali się na 12 szutrowych odcinkach specjalnych, z których ani jeden nie został odwołany. W żadnym przypadku nie była również potrzebna pomoc służb medycznych czy ratowniczych. Wspaniale zachowywała się również bardzo licznie zgromadzona przy trasie publiczność.

Powiedzieli na mecie:
Leszek Kuzaj (1 miejsce): Zwycięstwo smakuje cudownie. Na pierwszym niedzielnym odcinku trochę za wolno pojechałem i nie mogłem nadążyć za Michałem Sołowowem. Później natomiast on popełnił błąd, który starałem się wykorzystać. Powiem szczerze, że byłem pod wielkim wrażeniem tempa, jakie narzucił Michał.

Oscar Svedlund (2 miejsce): Dałem z siebie wszystko, ale niestety było to za mało, aby wygrać z Leszkiem Kuzajem. To bardzo szybki kierowca. Na dzisiejszym etapie popełniłem mały błąd. Myślę jednak, że nawet gdybym go uniknął to nie zwyciężyłbym w rajdzie.

Michał Sołowow (3 miejsce): Trzecie miejsce to zarówno sukces, jak i porażka. Z jednej strony cieszę się, że jestem na podium, a z drugiej żal mi pierwszego miejsca, które zajmowałem przez większość rajdu. Odcinki specjalne bardzo mi się podobały. Pod względem tras i bazy noclegowej ten rajd nie odbiega standardom imprez zaliczanych do mistrzostw świata.

Paweł Dytko (5 miejsce): Na ostatnim odcinku przeżyłem chwilę grozy. Około sześć kilometrów przed metą złapałem kapcia i nie byłem pewien, czy zdołam obronić piąte miejsce. Szczęśliwie udało się to. Za rok na pewno wystartuję w Rajdzie Polski.

Tomasz Kuchar (7 miejsce): Nie jestem zadowolony z wyniku. Przed startem liczyłem na więcej. Z pewnością przed kolejnymi imprezami czeka mnie wiele pracy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że nadal jestem wiceliderem klasyfikacji mistrzostw Polski.

Kris Meeke (10 miejsce): Odcinki specjalne były znakomite. Samochód spisywał się wspaniale. Wynik, jaki uzyskałem przerósł moje oczekiwania.

Sebastian Frycz (12 miejsce): Rajd był bardzo udany. Cieszę się, że udało się wygrać klasyfikacje Super 1600. Odcinki specjalne były bardzo wymagające. Jestem pod wrażeniem wyniku Krisa Meeke.

Komentuj:

~MARX 2006-08-13

Tu nie chodzi oto kto jechal ale czym!! Subaru to najlepszy samochod na swiecie!! nie ma lepszego od Subaru Imprezy WRX STI, 22b!!

~alek 2006-06-12

szkoda hołka, przynajmniej byloby ciekawie do samego konca

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.