mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Leszek Kuzaj pilotowany przez Macieja Szczepaniaka wygrali Platinum 63 Rajd Polski - trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy i Polski. Załoga Subaru Impreza zameldowała się na mecie z przewagą 51,5 sek. nad drugimi w generalnej klasyfikacji Oscarem Svedlundem i Bjornem Nilssonem.

Kuzaj wygrywa Rajd Polski

Szwedzka para zdołała odeprzeć ataki pierwszych liderów zawodów Michała Sołowowa i Macieja Barana startujących Mitsubishi Lancerem Evo IX. Po przebiciu dwóch opon na odcinku specjalnym nr 8, kielecko-krakowski duet dotarł do mety na trzecim miejscu ze stratą 1 min. 25,6 sek. do zwycięzców.

Dzięki wygranej w Platinum 63 Rajdzie Polski Leszek Kuzaj z Maciejem Szczepaniakiem zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czwarci na mecie zawodów Giandomenico Basso/Mitia Dotta zdobyli do czempionatu Starego Kontynentu 5 punktów, dzięki czemu po trzech rajdach są samotnymi liderami w klasyfikacji.

W klasie A6 bezapelacyjnie zwyciężyli Kris Meeke i Glenn Patterson. Brytyjska załoga jadąca Citroenem C2-R2 w sumie wygrała w swojej klasie 9 z 12 odcinków specjalnych. Pozostałe trzy próby padły łupem Sebastiana Frycza i Bartłomieja Boby. Ekipa Fiata Punto tym samym okazała się najszybsza w klasie Super 1600. Frycz i Boba wyprzedzili o 34,1 sek. Michała Kościuszkę i Jarosława Barana (Suzuki Swift), którzy pozostają na czele klasyfikacji Super 1600.

W Rajdowym Pucharze Peugeota zwycięstwo odnieśli Łukasz Habaj i Jacek Spentany. Załoga Peugeota 206 XS z kompletem 50 punktów prowadzi w pucharowej klasyfikacji. W klasie A7 triumfowali Tomasz Porębski i Tomasz Spurek w Fordzie Fiesta ST.

Platinum 63 Rajd Polski przeszedł już do historii. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zawodnicy ścigali się na 12 szutrowych odcinkach specjalnych, z których ani jeden nie został odwołany. W żadnym przypadku nie była również potrzebna pomoc służb medycznych czy ratowniczych. Wspaniale zachowywała się również bardzo licznie zgromadzona przy trasie publiczność.

Powiedzieli na mecie:
Leszek Kuzaj (1 miejsce): Zwycięstwo smakuje cudownie. Na pierwszym niedzielnym odcinku trochę za wolno pojechałem i nie mogłem nadążyć za Michałem Sołowowem. Później natomiast on popełnił błąd, który starałem się wykorzystać. Powiem szczerze, że byłem pod wielkim wrażeniem tempa, jakie narzucił Michał.

Oscar Svedlund (2 miejsce): Dałem z siebie wszystko, ale niestety było to za mało, aby wygrać z Leszkiem Kuzajem. To bardzo szybki kierowca. Na dzisiejszym etapie popełniłem mały błąd. Myślę jednak, że nawet gdybym go uniknął to nie zwyciężyłbym w rajdzie.

Michał Sołowow (3 miejsce): Trzecie miejsce to zarówno sukces, jak i porażka. Z jednej strony cieszę się, że jestem na podium, a z drugiej żal mi pierwszego miejsca, które zajmowałem przez większość rajdu. Odcinki specjalne bardzo mi się podobały. Pod względem tras i bazy noclegowej ten rajd nie odbiega standardom imprez zaliczanych do mistrzostw świata.

Paweł Dytko (5 miejsce): Na ostatnim odcinku przeżyłem chwilę grozy. Około sześć kilometrów przed metą złapałem kapcia i nie byłem pewien, czy zdołam obronić piąte miejsce. Szczęśliwie udało się to. Za rok na pewno wystartuję w Rajdzie Polski.

Tomasz Kuchar (7 miejsce): Nie jestem zadowolony z wyniku. Przed startem liczyłem na więcej. Z pewnością przed kolejnymi imprezami czeka mnie wiele pracy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że nadal jestem wiceliderem klasyfikacji mistrzostw Polski.

Kris Meeke (10 miejsce): Odcinki specjalne były znakomite. Samochód spisywał się wspaniale. Wynik, jaki uzyskałem przerósł moje oczekiwania.

Sebastian Frycz (12 miejsce): Rajd był bardzo udany. Cieszę się, że udało się wygrać klasyfikacje Super 1600. Odcinki specjalne były bardzo wymagające. Jestem pod wrażeniem wyniku Krisa Meeke.

Komentuj:

~MARX 2006-08-13

Tu nie chodzi oto kto jechal ale czym!! Subaru to najlepszy samochod na swiecie!! nie ma lepszego od Subaru Imprezy WRX STI, 22b!!

~alek 2006-06-12

szkoda hołka, przynajmniej byloby ciekawie do samego konca

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.