mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzaj zwycięzcą Rajdu Nikon

Kuzaj zwycięzcą Rajdu Nikon

Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak wygrali 6 Rajd Nikon – trzecią eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywaną na drogach wokół Wałbrzycha.

Kuzaj zwycięzcą Rajdu Nikon

Zawodnicy Subaru Poland Rally Team objęli prowadzenie po pierwszym etapie i nie oddali go aż do końca zawodów. "Kuzi" wygrał 11 z 17 rozegranych odcinków specjalnych (pierwszy oes "Sichów" został odwołany). Dzięki zdobytym punktom Kuzaj awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP.

Ubiegłoroczny mistrz Polski prowadzenie w rajdzie objął po trzecim odcinku specjalnym i na kolejnych spokojnie powiększał przewagę. Na mecie wyprzedził o 1.31,4 Michała Sołowowa i o 2.16,2 Sebastiana Frycza, który na Fiacie Punto został zwycięzcą klasyfikacji klasy 1600.

Rajdu nie ukończyli m.in. lider klasyfikacji mistrzostw Michał Bębenek (awaria) oraz Maciej Lubiak (wypadł z trasy), który przed ostatnim oesem minimalnie wyprzedzał Sołowowa.

Na mecie rajdu Leszek Kuzaj powiedział: "Naszym celem było zwycięstwo i zdobycie punktów do klasyfikacji Mistrzostw Polski – udało się go zrealizować w stu procentach. Nasze Subaru ani razu nas nie zawiodło. Po pierwszej pętli drugiego etapu mieliśmy już ponad minutę przewagi i mogliśmy kontrolować sytuację. Pod koniec pojechaliśmy kilka partii pod kibiców. Cieszę się, że dzięki temu zwycięstwu nadal istnieje szansa na obronę tytułu mistrzowskiego."

Wyniki Rajdu Nikon:

1. L. Kuzaj, M. Szczepaniak (Subaru Impreza) 1:52.04,9
2. M. Sołowow, M. Baran (Mitsubishi Lancer Evo) strata 1.31,4
3. S. Frycz, M. Wodniak (Fiat Punto) 2.16,2
4. M. Oleksowicz, A. Obrębowski (Subaru Impreza)2.51,0
5. M. Kościuszko, J. Baran (Suzuki Ignis) 2.52,5
6. P. Adamus, M. Zacharko (Peugeot 206) 5.36,2
7. M. Duda, R. Gliwiak (Mitsubishi Lancer) 6.41,0
8. G. Grzyb, P. Mazur (Suzuki Ignis) 7.45,6

Klasyfikacja RSMP po trzech eliminacjach:

1. M. Bębenek 19 pkt
2. L. Kuzaj 13
3. M. Oleksowicz 12
4. K. Hołowczyc 11
5. M. Sołowow 10
6. G. Grzyb 9

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic