mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuźnia Jawor - od zera do marki

Kuźnia Jawor - od zera do marki

Kuźnia Jawor S.A. to obecnie znana marka wśród europejskich koncernów samochodowych. Spółka jest czołowym, certyfikowanym dostawcą elementów kutych m.in. dla koncernów DaimlerChrysler, GM Opel, BMW.

Kuźnia Jawor - od zera do marki

Firma wyrosła na bazie zakładów produkujących maszyny rolnicze. Proces transformacji i budowania marki wśród sektora motoryzacyjnego rozpoczął się w 1997 roku. Początkowo odkuwki z Jawora trafiały do klienta pod marką niemiecką, jednak po podpisaniu pierwszych znaczących kontraktów każdy wyrób oznakowany był marką Kuźnia Jawor. Już w 1999 roku udział sprzedaży dla branży motoryzacyjnej wynosił 22% sprzedaży ogółem, na chwilę obecną wartości zostały niemal podwojone i wynoszą 43% (23,2 % producenci samochodów osobowych 19,4% producenci samochodów ciężarowych). Odkuwki z Kuźni Jawor stosowane są w samochodach osobowych i ciężarowych np. w układach hamulcowych, wydechowych, układach zawieszenia, elementy silnika, piasty koła, przeguby, krzyżaki, koła zębate itp.

Spółka odnotowuje dynamiczny wzrost udział części obrobionych w sprzedaży, z 8% w 1999 roku do 15% w 2005 r. W tym celu firma realizuje dalszą rozbudowę parku maszynowego, w sumie zaplanowany został zakup około 20 nowych maszyn. Na chwilę obecną zamówiono 10 maszyn, które mają już "pełne obłożenie zamówieniami". W dalszym etapie zakupione będą m.in. maszyny tokarskie i frezarki. Ma to pomóc w sprostaniu oczekiwaniom przemysłu motoryzacyjnego, w którym rośnie zapotrzebowanie na wyroby bardziej zaawansowane w obróbce. Dodatkowo jak podkreśla Zdzisław Pruszyński, Dyrektor Kuźnia Jawor S.A. -wyroby te generują większe przychody ze sprzedaży. Stąd strategia firmy zakłada zmianę wizerunku Kuźni Jawor S.A. z "renomowanego dostawcy odkuwek" na "dostawcę części obrobionych i komponentów" oraz rozwój współpracy z klientami OEM (oryginalni producenci wyposażenia samochodowego).

Przeczytaj także:

Spotkanie członków PIM - sektor poddostawczy

Amerykanie na Podkarpaciu (2005-11-22)


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.