mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuźnia Jawor - od zera do marki

Kuźnia Jawor - od zera do marki

Kuźnia Jawor S.A. to obecnie znana marka wśród europejskich koncernów samochodowych. Spółka jest czołowym, certyfikowanym dostawcą elementów kutych m.in. dla koncernów DaimlerChrysler, GM Opel, BMW.

Kuźnia Jawor - od zera do marki

Firma wyrosła na bazie zakładów produkujących maszyny rolnicze. Proces transformacji i budowania marki wśród sektora motoryzacyjnego rozpoczął się w 1997 roku. Początkowo odkuwki z Jawora trafiały do klienta pod marką niemiecką, jednak po podpisaniu pierwszych znaczących kontraktów każdy wyrób oznakowany był marką Kuźnia Jawor. Już w 1999 roku udział sprzedaży dla branży motoryzacyjnej wynosił 22% sprzedaży ogółem, na chwilę obecną wartości zostały niemal podwojone i wynoszą 43% (23,2 % producenci samochodów osobowych 19,4% producenci samochodów ciężarowych). Odkuwki z Kuźni Jawor stosowane są w samochodach osobowych i ciężarowych np. w układach hamulcowych, wydechowych, układach zawieszenia, elementy silnika, piasty koła, przeguby, krzyżaki, koła zębate itp.

Spółka odnotowuje dynamiczny wzrost udział części obrobionych w sprzedaży, z 8% w 1999 roku do 15% w 2005 r. W tym celu firma realizuje dalszą rozbudowę parku maszynowego, w sumie zaplanowany został zakup około 20 nowych maszyn. Na chwilę obecną zamówiono 10 maszyn, które mają już "pełne obłożenie zamówieniami". W dalszym etapie zakupione będą m.in. maszyny tokarskie i frezarki. Ma to pomóc w sprostaniu oczekiwaniom przemysłu motoryzacyjnego, w którym rośnie zapotrzebowanie na wyroby bardziej zaawansowane w obróbce. Dodatkowo jak podkreśla Zdzisław Pruszyński, Dyrektor Kuźnia Jawor S.A. -wyroby te generują większe przychody ze sprzedaży. Stąd strategia firmy zakłada zmianę wizerunku Kuźni Jawor S.A. z "renomowanego dostawcy odkuwek" na "dostawcę części obrobionych i komponentów" oraz rozwój współpracy z klientami OEM (oryginalni producenci wyposażenia samochodowego).

Przeczytaj także:

Spotkanie członków PIM - sektor poddostawczy

Amerykanie na Podkarpaciu (2005-11-22)


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.