mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzyni Dytko przed Karkonoskim

Kuzyni Dytko przed Karkonoskim

Szanse na dobry wynik

Tylko 59 załóg wystartuje w tegorocznym 22. Rajdzie Karkonoskim – ósmej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród zawodników walczących o punkty w klasyfikacji samochodów seryjnych nie zabraknie duetu z Nysy – Pawła i Tomka Dytko.

„To po Rajdzie Polski – eliminacji Mistrzostw Europy, najdłuższy rajd w Polsce. Do przejechania mamy ponad 530 kilometrów w tym 217 kilometrów odcinków specjalnych. Mogę chyba śmiało powiedzieć, że te odcinki, to jedne z najtrudniejszych w kraju. Wiele krętych dróżek, poprowadzonych pomiędzy potężnymi drzewami nie daje kierowcom żadnych szans w momencie popełnienia błędu.

Dla nas w tej chwili najważniejsze jest, abyśmy w końcu ukończyli rajd bez jakiś „dziwnych” przygód i kapci. Jeżeli takie przygody nas ominął i samochód nie zawiedzie, to my nie popełnimy większych błędów i wynik na mecie powinien być satysfakcjonujący.

W zasadzie sytuacja w grupie N jest już poukładana, na zdobycie tytułu Mistrzów Polski mamy tylko teoretyczne szanse i właśnie, dlatego bardziej koncentrujemy się na obronie drugiego miejsca i wywalczeniu jak najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej.” – Paweł Dytko

„Rajd Karkonoski praktycznie co roku rozgrywany jest po deszczu i w tym roku także zapowiada się taka pogoda, co nie ukrywam, będzie dodatkowym utrudnieniem. Konkurencja nieco się uszczupliła, jednak nadal jest kilku mocnych zawodników, z którymi będziemy walczyć” – Tomek Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.