mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzyni Dytko w Corolli WRC

Kuzyni Dytko w Corolli WRC

Atak na tytuł wicemistrza

Paweł i Tomasz Dytko po raz pierwszy w swojej karierze wystartują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski samochodem o specyfikacji WRC. W tegorocznym 29-tym Rajdzie Warszawskim kuzyni pojadą pożyczoną z czeskiego Zlina Toyotą Corollą WRC.

Po zdobyciu tytułu vice-mistrzów Polski grupy N już podczas Rajdu Karkonoskiego pojawiła się możliwość poprawienia pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

„Chcemy pojechać WRC, aby zająć jak najwyższe miejsce w generalce a w Warszawie każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota. Dla mnie jest to duże wyzwanie. Wprawdzie raz już startowałem takim samochodem – było to podczas Barbórki Warszawskiej w 2000 roku, ale wtedy rajd składał się z krótkich i raczej wolnych odcinków. Szczerze mówiąc nie wiem, jak ten samochód zachowuje się na dużych prędkościach. Pierwszy dzień rajdu to chyba najszybsze odcinki specjalne w Polsce, pomimo tego, chcemy dać z siebie wszystko i postaramy się zająć jak najlepszą pozycję” – powiedział Paweł Dytko

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross