mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzyni Dytko w Corolli WRC

Kuzyni Dytko w Corolli WRC

Atak na tytuł wicemistrza

Paweł i Tomasz Dytko po raz pierwszy w swojej karierze wystartują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski samochodem o specyfikacji WRC. W tegorocznym 29-tym Rajdzie Warszawskim kuzyni pojadą pożyczoną z czeskiego Zlina Toyotą Corollą WRC.

Po zdobyciu tytułu vice-mistrzów Polski grupy N już podczas Rajdu Karkonoskiego pojawiła się możliwość poprawienia pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

„Chcemy pojechać WRC, aby zająć jak najwyższe miejsce w generalce a w Warszawie każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota. Dla mnie jest to duże wyzwanie. Wprawdzie raz już startowałem takim samochodem – było to podczas Barbórki Warszawskiej w 2000 roku, ale wtedy rajd składał się z krótkich i raczej wolnych odcinków. Szczerze mówiąc nie wiem, jak ten samochód zachowuje się na dużych prędkościach. Pierwszy dzień rajdu to chyba najszybsze odcinki specjalne w Polsce, pomimo tego, chcemy dać z siebie wszystko i postaramy się zająć jak najlepszą pozycję” – powiedział Paweł Dytko

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.